MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Maj 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Prasowa17. z broszurą

główka Prasowej17. ukazująca logo gazety z grafiką dwójki ludzi czytających artykuły

W piątek, 30 kwietnia, na łamach poznańskiej Gazety Wyborczej, ukazał się kolejny tegoroczny numer Prasowej17. Tym razem wyjątkowy, ponieważ podwójny, 8-stronicowy. Połowę z tych stron zajmuje broszura budżetowa powiatu poznańskiego na rok 2021, z której można się dowiedzieć o planowanych inwestycjach i wydatkach w powiecie poznańskim. W gazecie jest również rozmowa ze starostą poznańskim, Janem Grabkowskim.

– Najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji jest przejście przez nią, powiedział kiedyś Robert Lee Frost, amerykański poeta, czterokrotny laureat nagrody Pulitzera. Przechodzimy przez nią wszyscy już kolejny rok, zarówno w sferze osobistej jak i w sferze publicznej. Powiat poznański, podobnie jak inne jednostki samorządowe stanął przed koniecznością realizacji zaplanowanych w budżecie zadań, czasami wymagających nieco innych form, oraz tych, które pojawiały się na bieżąco, w związku z innymi potrzebami mieszkańców. Bogatsi o doświadczenia zeszłego roku realizujemy tegoroczny budżet – mówi Jan Grabkowski we wspomnianej rozmowie.

Oprócz broszury budżetowej w nowym wydaniu Prasowej17. piszemy także m.in. o zbliżającym się naborze do szkół ponadpodstawowych, dofinansowaniu przez powiat poznański prac remontowych przy zabytkach, a także o wyróżnieniach dla gmin Czerwonak oraz Dopiewo w konkursie Innowacyjny Samorząd. W numerze znalazła się również historia pewnego kultowego samochodu czajka, którego właścicielem jest… Marian Czajka z Puszczykowa.

Z kolei w cyklu słynni mieszkańcy powiatu poznańskiego tym razem przypominamy postać urodzonego w Rogalinie Krzysztofa Arciszewskiego, którego życie mogłoby posłużyć jako scenariusz do wysokobudżetowego serialu historyczno-przygodowego. W gazecie nie brakuje również materiałów dotyczących sportu. Jednym z nich jest rozmowa z Mileną Malicką, zawodniczką Akademii Bilardowej z Rokietnicy. W najnowszym numerze Prasowej17. tradycyjnie też publikujemy propozycje kulturalne naszych recenzentów.

A to przecież nie wszystko… Zapraszamy zatem do lektury Gazety Wyborczej, bo to właśnie tam znajdziecie nasz dodatek. Nowy, tak jak i wcześniejsze numery Prasowej17. są dostępne także TUTAJ. Broszurę budżetową na rok 2021 oraz te z poprzednich lat można znaleźć TUTAJ.

Pierwsza strona Prasowej17.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 30 kwietnia 2021