MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Prezentacje w muzeum

konie

Począwszy od najbliższego weekendu Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na specjalnie przygotowane pokazy, które uatrakcyjnią pobyt odwiedzających placówkę. Pierwsza propozycja (6 i 7 czerwca) to “Weekend ze zwierzętami gospodarskimi”.

– W godzinach od 12.00 do 15.00 będzie można obejrzeć przy budynku obory m.in. czyszczenie i pielęgnację koni, lonżowanie „wierzchowców” na wybiegu oraz demonstrację sposobu zaprzęgania i przyuczania wołów do ciągnięcia wozu po muzealnych traktach – informuje muzeum. Goście odwiedzający placówkę proszeni są o stosowanie powszechnie zalecanych środków ochrony i bezpieczeństwa.

Kolejne pokazy:

Święto z wiankami (11 i 12 czerwca) w godz. 12.00-15.00 czyli pokaz wyrobu tradycyjnych, okolicznościowych wianków w wykonaniu twórczyni ludowej. Dodatkowo o godzinie 14.00 przewidziano pokaz pracy woła i konia w kieracie (przy oborze). Ponadto 12 czerwca o godzinie 12.00 zaprezentowane zostanie na polu muzealnym pokaz radlenia (obsypywania) ziemniaków z wykorzystaniem konia i zabytkowego ciągnika Ursus C-355.

Weekend z ludową higieną (13 i 14 czerwca). Udostępniona zostanie do zwiedzania wystawa czasowa pt. Częste mycie wydłuża życie, czyli jak kiedyś o higienę dbano, a dodatkowo w godzinach 12.00-15.00 odbędzie się pokaz wykonywania ozdób domowych tzw. pająków (pawilon nr 8)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 czerwca 2020