Przebudowali drogę z Klin do Mielna

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 27 lipca 2017

Zakończyła się, rozpoczęta w 2016 r., przebudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej (łączy ona Koziegłowy ze Swarzędzem) od miejscowości Kliny do wsi Mielno. W ubiegłym roku drogowcy położyli nową nawierzchnię na długości 600 metrów, w tym na 400-metrowym odcinku. – W ramach prac istniejąca jezdnia została poszerzona do sześciu metrów, zabezpieczono krawędzie jezdni, nawierzchnia na całym odcinku została wzmocniona. Kostka pojawiła się na chodnikach i zjazdach – wylicza Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

W tym roku na ten cel wydano 719 tys. zł. Więcej, bo ponad 3 mln zł, kosztuje przebudowa innego 400-metrowego odcinka wspomnianej drogi powiatowej, połączona z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Swarzędzkiej i Katarzyńskiej w Gruszczynie. Tutaj roboty powinny zakończyć się w połowie sierpnia. Trwają także prace przy przebudowie mostu na rzece Wirynce w Komornikach.

Obiekt jest w fatalnym stanie technicznym. – Stary most zostanie całkowicie rozebrany. Nośność nowego wzrośnie do 40 ton – wyjaśnia dyrektor Borowczak. Szerokość jezdni na nowym moście wyniesie siedem metrów. Po obu stronach powstaną chodniki, z których jeden będzie służył rowerzystom. Koszty tej inwestycji oszacowano na 1,3 mln zł. Połowę tej kwoty powiat poznański pozyskał z Ministerstwa Infrastruktury. – Z rezerwy ogólnej – wskazuje Jan Grabkowski, starosta poznański. – Co roku występujemy o to dofinansowanie i pozyskujemy je ze 100-procentową skutecznością.

Opublikowano: 27 lipca 2017