MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Przewodnik dla tropicieli

Przewodnik niedzielnego tropiciela okładka

Mamy dla Was kolejne wydawnictwo. Po „Przewodniku niedzielnego rowerzysty” oraz „Przewodniku niedzielnego pogromcy duchów” przyszedł czas na „Przewodnik niedzielnego tropiciela”. To wyjątkowa gratka dla osób, które lubią spędzać wolny czas w ruchu i na świeżym powietrzu, a przy tym chętnie poznają swoją najbliższą okolicę. W przewodniku prezentujemy piętnaście wyjątkowych i różnorodnych ścieżek, które warto odkryć, i to o każdej porze roku.  

– W powiecie poznańskim, na tropicieli atrakcji na łonie natury czekają m.in. ścieżki dydaktyczne o charakterze nie tylko przyrodniczym, ale także historycznym, architektonicznym i kulturowym. Przygotowane trasy mają walory zarówno rekreacyjne, jak i edukacyjne i krajoznawcze. Prezentowane w publikacji ścieżki przebiegają na terenach Wielkopolskiego Parku Narodowego i trzech parków krajobrazowych. Ale nie tylko… Oznaczenia i opisy pozwalają dostosować wybór trasy i atrakcji do możliwości, zainteresowań, pór roku i ilości wolnego czasu – czytamy w przewodniku.

Możemy zatem zapewnić, że z naszym „Przewodnikiem niedzielnego tropiciela” pomysłów na ciekawy spacer nie zabraknie. Co warte podkreślenia, w wydawnictwie znalazły się nie tylko opisy wspomnianych piętnastu ścieżek, ale także niezbędnik niedzielnego tropiciela czy też lista obiektów edukacji przyrodniczej oraz podmiotów zajmujących się edukacją ekologiczną i ochroną przyrody. W przewodniku nie mogło również zabraknąć dekalogu odpowiedzialnego turysty. – Sami jesteśmy częścią przyrody, dlatego bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nią – czytamy na samym jego początku. Warto o tym pamiętać, ruszając w trasę…

 

„Przewodnik niedzielnego tropiciela” jest dostępny TUTAJ.

 

Przewodnik niedzielnego tropiciela okładka

 

Gdzie można otrzymać przewodnik niedzielnego tropiciela?

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18 (ze względu na obecną sytuację epidemiczną, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 61 2228-975, 61 8410-788) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Poznaniu (Stary Rynek 59/60, www.poznan.travel). O przewodnik można też pytać w niektórych urzędach gmin powiatu poznańskiego (Dopiewo, Rokietnica).

Zapraszamy także na powiat.poznan.pl/publikacje/

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 kwietnia 2021