MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Quest o Bogusławskim

Od kilku lat coraz bardziej popularne stają się gry… nie tylko komputerowe, ale również planszowe, które pozwalają nam ciekawie spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną wcielając się w różne postacie i wkraczając do krainy wyobraźni. Coraz więcej pojawia się również różnego rodzaju gier miejskich i questów, które pozwalają nam nie tylko spotkać się, ale również wyjść z domu, poznać nowe miejsca, dowiedzieć się czegoś o ich historii i przeżyć ciekawą przygodę.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury chcą Was zabrać na wyprawę śladami Wojciecha Bogusławskiego po terenie Gminy Suchy Las za pomocą Questu o Wojciechu Bogusławskim. Wskazówki zawarte w queście prowadzą do miejsca urodzin Wojciecha Bogusławskiego oraz miejsc, w których pamięć o nim jest wciąż żywa, a każda rozwiązana zagadka przybliża nas do odkrycia skarbu.

Sam pomysł questingu narodził się kilkanaście lat temu w USA w stanie Vermont. Tamtejsza pierwsza gra terenowa została stworzona przez uczniów, skautów, stowarzyszenia historyczne i wolontariuszy, a dziś składa się z aż 200 zadań. Quest bardzo przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie, ale jego cechą charakterystyczną jest bezobsługowość – nikt nie musi na nas czekać na trasie, zostawiać wskazówek osobno dla każdej grupy, dzięki czemu można z niego skorzystać w dowolnym czasie.

Celem questingu jest szukanie wyjątkowości w ciekawych i zupełnie zwyczajnych miejscach, upowszechnianie wyjątkowych miejsc wyróżniających się krajobrazem, przyrodą i dziedzictwem kulturowym. Questing to nauka, zabawa i emocje! Quest o Wojciechu Bogusławskim do pobrania jest na stronie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie oraz na www.regionwielkopolska.pl w zakładce questy.

Tekst ze strony Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 listopada 2017