MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Radni z wizytą u L. Wałęsy

radni u Wałęsy

– Spotkanie z prezydentem Lechem Wałęsą zrobiło na nas ogromne wrażenie i na pewno długo będziemy je pamiętać – wspomina grupa radnych powiatu poznańskiego, która odwiedziła w czerwcu byłego prezydenta Polski. Okazją do tej niecodziennej wizyty były 30. rocznica powstania samorządów i 40. rocznica istnienia „Solidarności”.

I właśnie te dwa tematy zdominowały rozmowę Lecha Wałęsy z Sewerynem Waligórą, Mirosławem Wielochem, Zbigniewem Jankowskim i Michałem Podsadą. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali, jak ważną rolę w budowie naszej demokracji odgrywają dziś niezależne samorządy. Radni powiatu w imieniu Jana Grabkowskiego przekazali prezydentowi list gratulacyjny, w którym starosta poznański podkreślił, że obie rocznice: „Były dla nas szansą, którą doskonale wykorzystaliśmy. Dzięki odwadze ludzi takich jak Pan, nadziei, która przerodziła się we wspólne działanie oraz przekonaniu, że udźwigniemy to wielkie zobowiązanie – wzięliśmy odpowiedzialność za kształt rzeczywistości. Dzisiaj możemy być dumni z naszych regionów, choć Polska samorządowa jest niszczona i zawłaszczana przez państwo. Wierzę jednak, że zdołamy obronić najważniejsze wartości i nadal, czerpiąc z doświadczeń przeszłości, budować spokojną przyszłość”.

Do listu delegacja z powiatu dołączyła także obraz, na którym widnieje Pałac w Rogalinie, miejsce jakie odwiedził Lech Wałęsa podczas uroczystości pogrzebowych hrabiego E. Raczyńskiego. Obraz został od razu powieszony na honorowym miejscu w biurze prezydenta, które znajduje się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Radni powiatu poznańskiego mieli także okazję spotkać się z prezydentem Sopotu, Jackiem Karnowskim. Samorządowcy dyskutowali między innymi o budżecie obywatelskim, kondycji finansowej samorządów w dobie pandemii, a także o sytuacji w oświacie.

Autor: kwg

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 czerwca 2020