MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lip 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Kolejny rok więcej pieniędzy

wypisywanie oferty Otwartych Konkursów Ofert

Powiat poznański ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych. – Bardzo cenimy sobie współpracę z tak zwanym trzecim sektorem i dlatego kolejny rok z rzędu zwiększamy kwoty, które będą do dyspozycji organizacji pozarządowych. W 2020 roku planujemy przeznaczyć na ten cel ok. 2 milionów złotych zł – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

– Zapraszam zatem wszystkie organizacje pozarządowe, które mają ciekawe pomysły do udziału w naborze wniosków. Tak jak wspomniałem nie szczędzimy pieniędzy na ciekawe inicjatywy i projekty, mające na celu wzbogacić ofertę kulturalną, edukacyjną czy też sportową dla naszych mieszkańców. Zadania mogą dotyczyć bowiem kultury i sztuki, edukacji, turystyki, kultury fizycznej, promocji i ochrony zdrowia, pomocy społecznej czy też ratownictwa i ochrony ludności – wylicza starosta poznański.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie w otwartych konkursach ofert? W szczegółowy sposób określa to ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W skrócie mówiąc, oferty mogą składać organizacje pozarządowe. W praktyce najwięcej wniosków przysyłają stowarzyszenia, fundacje oraz kluby sportowe. Nabór ofert rozpoczął się 19 listopada i potrwa do 10 grudnia 2019 roku. – Pozwoli nam to rozstrzygnąć konkurs jeszcze przed zimowymi feriami, co umożliwi na przykład organizację wyjazdów przygotowawczych dla sportowców w okresie zimowych ferii – mówi Tomasz Skupio z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Dodajmy też, że konkurs dotyczy imprez i wydarzeń, których realizacja rozpoczyna się od 25 stycznia, a kończy 10 grudnia 2020 roku. – Chciałbym jednak podkreślić, że jest to tylko i wyłącznie termin ramowy. Taki, w którym powinny się mieścić objęte dofinansowaniem zadania. W ofercie zatem powinniśmy podać termin od momentu rozpoczęcia przygotowań do zakończenia realizacji danego zadania, pamiętając tylko, iż termin ten nie powinien wybiegać poza daty wskazane w ogłoszeniu – dodaje. A tych imprez organizowanych przy wsparciu finansowym powiatu poznańskiego jest naprawdę dużo.

– Tylko w kończącym się roku dofinansowanie otrzymało grubo ponad 200 wydarzeń. W tym gronie były takie imprezy jak Festiwal Piosenki w Luboniu, Olimpiada Senioralna, Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej „Kukułeczka” czy też zawody dla osób z niepełnosprawnościami Malta Strong – wymienia Tomasz Skupio, który jednocześnie przypomina, że tegoroczny otwarty konkurs ofert poprzedzi, zorganizowane w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, specjalne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Szczegółowe informacje na temat otwartego konkursu ofert można przeczytać TUTAJ

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 listopada 2019