Remont dróg w Koziegłowach (09.03.2020)

logo głos wielkopolski

W nocy z piątku na sobotę zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulicy Gdyńskiej i Poznańskiej w Koziegłowach. Jesienią ubiegłego roku w Koziegłowach rozpoczęły się dwie inwestycje. Jedną z nich jest przebudowa ulicy Gdyńskiej, na odcinku od granic Poznania do wjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach, którą nadzorują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Drugą natomiast jest modernizacja Poznańskiej, na odcinku od Gdyńskiej do Piaskowej, realizowana przez Zarząd Dróg Powiatowych. Wjazd w ul. Poznańską jest niemożliwy, ponieważ na skrzyżowaniu tej ulicy z Gdyńską powstaje rondo.

– W ramach koordynacji tych dwóch inwestycji zostanie wspólnie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w wielkanocny weekend – twierdzi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki PIM. – Na przebudowanym odcinku Poznańskiej mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników oraz drogi rowerowej.

Kierowcy jadący od strony Poznania, a także z Czerwonaka będą mogli skręcić w Poznańską, która czasowo stanie się ulicą jednokierunkową, ponieważ nadal nie będzie możliwy dojazd nią do Gdyńskiej. Wynika to z prowadzonych tutaj robót budowlanych.

– Po świętach roboty będą widoczne również na skrzyżowaniu Gdyńskiej i Piaskowej, gdzie przystąpimy do budowy drugiego ronda – zapowiada Bubula. Kierowcy jadący Piaskową do Gdyńskiej będą korzystali z tymczasowej, utwardzonej drogi. Wykonawcy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ istniejąca na skrzyżowaniu Gdyńskiej i Piaskowej sygnalizacja świetlna zostanie zlikwidowana. Ponadto na całym fragmencie przebudowywanej Gdyńskiej nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/godz. oraz zakaz wyprzedzania.

Kierowcy powinni też zwracać uwagę na oznakowanie, które może się zmieniać zależnie od postępu prac budowlanych. Łącznie zostanie przebudowany 1,2-kilometrowy odcinek Gdyńskiej. – Powstaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, dwa ronda, chodniki i droga rowerowa oraz droga serwisowa, umożliwiająca dojazd do posesji przy Gdyńskiej. Droga dojazdowa będzie oddzielona od Gdyńskiej ekranami akustycznymi – mówi Justyna Litka, prezes spółki PIM.
reklama

Inwestycja obejmuje też przebudowę infrastruktury podziemnej, sieci gazowej i kanalizacji deszczowej. Przedsięwzięcie jest finansowane z budżetu Poznania oraz dotacji unijnej (12,3 mln zł). Łączny koszt to ponad 40 mln zł.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 9 kwietnia 2020