Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Rodzinnie i sportowo w Wirach

To było święto sportu i święto całych rodzin. Pod hasłem „Żegnamy wakacje” na terenie kompleksu orlik w Wirach, odbył się Piknik Rodzinny i pierwsza edycja Turnieju Mikstowego. Jednym z organizatorów imprezy, którą patronatem honorowym objął starosta poznański Jan Grabkowski była Fundacja “Ruszaj Się”.  Było radośnie, głośno, na sportowo i z Kiermaszem Kultury. Każdy znalazł coś dla siebie.

– Fajnie, że przyjechała straż pożarna. Można było zobaczyć wóz od środka – cieszył się kilkuletni Kamil. Strażacy sprawili dzieciakom i także dorosłym wielką frajdę puszczając kilkukrotnie „prysznic” z węża w upalny, ostatni dzień wakacji. Od wczesnego przedpołudnia na kortach toczyły się natomiast rozgrywki tenisowe. W rywalizacji o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Komornik wzięło udział 13 par mikstowych.

Turniej zakończył się wygraną pary Iwona i Krzysztof Osses, którzy w finale pokonali rodzeństwo Weronika i Bartosz Dobroś. Dwa trzecie miejsce zajęli: Małgorzata i Maciej Swienton oraz Katarzyna Haze i Arkadiusz Klemczak.

Całe wydarzenie było także niezwykle ważne dla Katarzyny Wójcik, sołtys Wir. – Serce rosło, gdy widziałam tyle osób. Widać było integrację naszej lokalnej społeczności – mówiła – która wraz z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Wir i Kołem Gospodyń Wiejskich bardzo mocno zaangażowała się w organizację niedzielnego pikniku, na którym dla mieszkańców przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. bezpłatnych konsultacji udzielali lekarze specjaliści.

Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach zaprosił natomiast na Kiermasz Kultury, gdzie zaprezentowane zostały propozycje zajęć artystycznych filii GOK-u na nowy rok szkolny. Były też warsztaty garncarskie i bębniarskie. Z kolei Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował na boisku piłkarskim zajęcia dla najmłodszych, gdzie prowadzone były konkursy piłkarskie i koordynująco-sprawnościowe. Dla najmłodszych nie zabrakło też pokazowych lekcji w ramach programu Tenis10.

Autor: Maciej Łosiak

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 września 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum