Zapowiedzi Wydarzenia Relacje
Rogalowe Muzeum Poznania
Słynne rogale świętomarcińskie doczekały się swojego muzeum. Powstało ono na Starym Rynku w Poznaniu. Muzeum rozpocznie swoją działalność w najbliższy weekend, 12-13 kwietnia.
Na gości Rogalowego Muzeum Poznania czekają opowiedziana na żywo historia świętomarcińskich przysmaków, nauka poznańskiej gwary oraz renesansowe wnętrza kamienicy z widokiem na koziołki. Każdy będzie mógł się też dowiedzieć skąd pochodzi kształt rogala i jakie są tajniki jego szlachetnej receptury. Zwiedzający będą mogli również wziąć udział w samym wypieku, oczywiście pod okiem Rogalowego Mistrza.
– Najstarsze wzmianki o wypieku rogali świętomarcińskich pochodzą z połowy XIX wieku. Od kilkunastu lat ta poznańska tradycja obecna jest także w naszych działaniach promocyjnych. Zapachem i smakiem rogala kusimy między innymi na targach turystycznych. Cieszę się, że teraz mamy w Poznaniu miejsce, w którym dowiemy się jak zrobić rogala. To obowiązkowy punkt na mapie Poznania dla każdego turysty – mówi Jan Mazurczak, Prezes Zarządu Poznańskiego Lokalnej Organizacji Turystycznej,
Muzeum mieści się w zabytkowej kamienicy na Starym Rynku, dokładnie naprzeciwko Ratusza (wejście od ul. Klasztornej). Wnętrze kamienicy kryje oryginalny renesansowo-gotycki wystrój sprzed 500 lat. Do końca kwietnia obowiązują promocyjne ceny biletów.