MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Rośnie piłkarska potęga

Drużyna piłkarek nożnych SF Lejdis Luboń

SF Lejdis Luboń to żeńska drużyna piłkarska, której nazwę warto zapamiętać. Istnieje zaledwie rok, a już zgarnęła najważniejsze, młodzieżowe wojewódzkie trofea, na które ostrzyły sobie zęby m.in. dziewczyny z Medyka Konin, Lecha Poznań czy KA resPeck Krobia. Czyżby właśnie w Luboniu rosła nowa potęga żeńskiego futbolu? – Cel na tym etapie szkolenia, to przede wszystkim podnoszenie umiejętności zawodniczek. Wraz z nim wyniki i sukcesy przyjdą same – mówi trener Anna Jankowska.

W ubiegłych latach najzdolniejsze piłkarki z okolic Poznania, które kończyły grę w zespołach z chłopcami, miały spory dylemat. Nieliczne decydowały się zostać i grać w Lechu lub Polonii, a inne wybierały szkołę z internatem i treningi w Medyku Konin bądź SMS Łódź. Zdecydowana większość dziewczynek traciła jednak kontakt z futbolem. Aż prosiło się więc o stworzenie dla nich odrębnej, żeńskiej drużyny. Potrzebny był tylko klub sportowy, który by przeprowadził transfery i skupił dziewczyny w jednym zespole. Wyzwania podjął się Luboń i trenerka Anna Jankowska.

Zawodniczki z SF Lejdis Luboń w dniu zamknięcia sezonu 2018/2019, sezonu bardzo udanego (Fot: Michał Kościelak)

Efekty jej pracy przerosły wszelkie oczekiwania, bo drużyna już w pierwszym swoim sezonie awansowała do grupy mistrzowskiej w rozgrywkach trampkarza, zdobyła halowe mistrzostwo Wielkopolski do lat 13 oraz 16, wygrała Puchar Wielkopolski do lat 13, a także zajęła trzecie miejsce w turnieju Talentiada Cup. – Dla nas najważniejszy jest rozwój Lejdis jako drużyny, ale i każdej zawodniczki z osobna. Stawiamy na wiele aspektów w szkoleniu, od umiejętności stricte piłkarskich po te mentalne. Chcemy przygotować dziewczyny do rywalizacji z czołowymi zawodniczkami w kraju pod każdym względem – zapewnia trenerka.

W SF Lejdis Luboń trenują zawodniczki od rocznika 2003 i młodsze. Wiele z nich zasila wojewódzkie kadry, niektóre powoływane są też na zgrupowania kadry, albo też na letnie i zimowe Akademie Młodych Orlic. – Jesteśmy stosunkowo młodym klubem, który chce się ciągle rozwijać. Chcemy, aby nasze piłkarki miały dobre warunki do podnoszenia swoich umiejętności. Stawiamy na jakość. W okresie otwartych treningów zgłosiło się do nas kilka nowych zawodniczek. Mamy wokół siebie też wielu dobrych ludzi i jesteśmy otwarci na każdą współpracę. Nawet najmniejsza pomoc będzie dla nas cenna – zapewnia Anna Jankowska.

Autor: Monika Paluszkiewicz

Trener Anna Jankowska (Fot: Michał Kościelak)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 lipca 2019