Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Sty 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Seniorzy mieli swoje Andrzejki

W sali widowiskowej Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Konarzewie odbyły się Andrzejki dla seniorów. – W imprezie bawiło się ok. dwieście osób z wszystkich, siedemnastu gmin powiatu poznańskiego. Skąd pomysł na taką zabawę? Inicjatywa wyszła od Powiatowej Rady Seniorów i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, ponieważ frekwencja dopisała. Nastroje wśród uczestników imprezy także były znakomite – podkreśliła Elżbieta Tonder, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.

– Seniorzy na każdym kroku udowadniają, że niechętnie spoglądają w swój pesel. Zamiast to robić, świetnie się bawią. I to w większej grupie. Bo tak jest po prostu raźniej – dodała Irena Skrzypczak, przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów. Jej słowa potwierdza animatorka, Anna Janikowska. – Jedno jest pewne, seniorzy bawią się dużo lepiej niż młodzież. W tym przypadku moja praca jest zresztą wyjątkowo wdzięczna, ponieważ ta grupa osób, jak mało która, docenia to, co się dla niej robi – stwierdziła.

Inspiracją do zorganizowania imprezy był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, mający na celu zwrócić uwagę na problemy osób dojrzałych. W trakcie andrzejkowej zabawy w Konarzewie nie mogło zabraknąć różnego rodzaju wróżb i horoskopów. Były także konkursy z nagrodami, animacje z wodzirejką, zabawa taneczna oraz pokaz iluzjonisty. – Z tego co widziałam wszyscy doskonale się bawili. Jestem więc niemal przekonana, że taka impreza będzie się odbywać cyklicznie – dodała Elżbieta Tonder.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 29 listopada 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum