MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Śladami bohaterów filmu

tarapaty2 film plakat

Na ekrany kin wchodzi film „Tarapaty 2” w reżyserii Marty Karwowskiej. Widzowie w całej Polsce będą mogli poznać ekscytującą opowieść z wątkiem kryminalnym, której akcja dzieje się w Poznaniu (m.in. Muzeum Narodowe w Poznaniu, Stara Rzeźnia) i w okolicy (m.in. dworzec Puszczykowo, Wielkopolski Park Narodowy). Wcześniej miała miejsce premiera książki „Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2” Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel, która powstała w oparciu o scenariusz filmu.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wyruszyć na wycieczkę śladami bohaterów filmu i książki, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Gminą Mosina i Miastem Puszczykowo przygotowała specjalną ścieżkę zwiedzania. Nowa ścieżka znalazła się w aplikacjach turystycznych Mosiny (Smart Tour) oraz Puszczykowa (Puszczykowo – energia ciszy), uzupełniając ich dotychczasową treść obejmującą m.in. opisy ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych, listę szlaków turystycznych czy propozycje wycieczek tematycznych.

Nowa ścieżka to propozycja dla fanów, którzy chcieliby odnaleźć obiekty i miejsca przedstawione na kartach książki i widoczne na kinowym ekranie. Trasa obejmuje 11 miejsc w Poznaniu i jego najbliższym otoczeniu, które albo bezpośrednio znalazły się w kinie i książce albo stanowiły inspirację dla twórców. Wizytówka każdego obiektu składa się z dwóch części: opisu realnie istniejącego miejsca wraz z jego fotografią oraz kadrów z filmu wraz z komentarzem przybliżającym filmowe sceny, które odbywają się w danym miejscu. Niebawem ścieżka zwiedzania zawarta w aplikacjach zostanie również wydana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną w formie papierowej ulotki.

Zachęcamy turystów i mieszkańców, by po obejrzeniu filmu i przeczytaniu książki wybrali się na wycieczkę śladami Julki, Olka i Feli i poznali miejsca, które zainspirowały twórców. Mamy nadzieję, że film „Tarapaty 2” zainicjuje u nas nowy rodzaj wycieczek – turystykę filmową.

Aplikacja Gminy Mosina (Smart Tour) – informacje podstawowe:
https://www.mosina.pl/aktualnosci/nowa-aplikacja-turystyczna-gminy-mosina-smart-tour

Do pobrania (wersja Android):
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qbmobile.smarttour&hl=pl

Aplikacja Miasta Puszczykowa (Puszczykowo – energia ciszy) – informacje podstawowe:
https://puszczykowo.pl/aktualnosci/aplikacja-turystyczna-puszczykowa

Do pobrania (wersja Android):
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.emedway.puszczykowo&hl=pl

Do pobrania (wersja iOS):
https://apps.apple.com/gb/app/puszczykowo-energia-ciszy/id1450913590

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 24 września 2020