MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Cze 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Śladami podróżników…

spacery z paszportem podróżnika

Wszyscy już chyba czujemy w powietrzu wiosnę. Zapowiadające ciepło i słońce prognozy pogody są również sygnałem, aby wyjść z domu i jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Część obostrzeń związanych z pandemią została zniesiona i dzięki temu możemy odwiedzać muzea i galerie. To z kolei świetna okazja, aby przypomnieć sobie o powiatowym projekcie pod nazwą „Śladami wielkich podróżników”.

Tym bardziej, że jest on skierowany dla osób stawiających na mikroturystykę, tak popularną w obecnych, jakże specyficznych czasach. Na czym ten projekt polega? Zachęcamy w nim, aby odwiedzić i lepiej poznać miejsca związane z wielkimi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem oraz ojcem Marianem Żelazkiem. Wszyscy oni poświęcili część swojego życia na dalekie podróże, z których przywieźli fascynujące eksponaty, które my dzisiaj możemy podziwiać w Kórniku, Rogalinie, Puszczykowie czy Chludowie. Daleki świat możemy się także zobaczyć w Uzarzewie.

Dla tych, którzy są ciekawi świata i skorzystają z naszej oferty przygotowaliśmy specjalny „Paszport podróżników”, który można otrzymać w:

Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Zespół Pałacowo – Parkowy w Rogalinie
Zamek w Kórniku
Muzeum im. O. Mariana Żelazka w Chludowie (Zgromadzenie Słowa Bożego – Księża Werbiści w Chludowie)
Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie  w Uzarzewie

W każdym z nich nie tylko dowiecie się wielu interesujących historii z całego świata, ale także znajdziecie specjalną pieczątkę, którą należy przybić w naszym paszporcie. Na odkrywców, którzy dotrą do wszystkich wskazanych w paszporcie obiektów czekają upominki.

Kompletnie ostemplowany paszport przyślijcie na adres Starostwa Powiatowego w Poznaniu (ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań). Mając na uwadze aktualną sytuację warto podkreślić, że nasz paszport nie ma daty ważności, a wycieczki można odbywać w dogodnym dla siebie czasie. Należy przy tym też pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. Być może nasz powiatowy „Paszport Podróżników” będzie wstępem do Waszych kolejnych podróży…

Telewizja STK, 3 marca 2021 roku

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 maja 2021