MenuMenu główne
Powiat Poznański
Czujka tlenku węglaLogo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Zapowiedzi

Słowo, obraz, dźwięk…

plakat

Słowo, obraz, dźwięk – takie motywy pojawią się na spotkaniu z poezją Sergiusza Myszograja „Zdążyć przed świtem” w Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera, w sobotę 28 maja, o godz. 19.00. Poznański poeta, członek Klubu Literackiego „Dąbrówka”, jest inicjatorem ciekawych wydarzeń społeczno-kulturalnych w Poznaniu i okolicach. W ubiegłym roku napisał tekst do utworu skomponowanego z okazji 64. rocznicy Poznańskiego Czerwca’56 uznanego obecnie za jego hymn. Poeta jest autorem wierszy publikowanych w antologiach poezji współczesnej. Niedawno wydał pierwszy, własny tomik poezji „Miodu do ran”.

– Sergiusz Myszograj był pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem etiud filmowych realizowanych w ramach własnego, nowatorskiego projektu prezentacji audio video własnych wierszy w wykonaniu aktorów. Zajmuje się także fotografią i rekonstrukcją historyczną. Podczas majowego spotkania w Muzeum będzie można poznać jego niezwykłą poezję, a także ciekawą osobowość. Wiersze poety usłyszymy w znakomitym wykonaniu Michała Grudzińskiego – aktora poznańskiego Teatru Nowego, Barbary Koncewicz – polonistki, teatrologa i recenzentki, Pawła Sakowskiego – aktora teatralnego, filmowego jedynego polskiego odtwórcy roli w serialu HBO „Gra o tron”, Kaliny Izabeli Zioła – poetki i krytyka literackiego, czy Szymona Ziółkowskiego – polskiego mistrza olimpijskiego i mistrza świata. Poezję uzupełni muzyka Kacpra Sikory z Poznańskiej Orkiestry Improwizowanej i zespołu impro JEST – czytamy na stronie wydarzenia.

– Osobiście zetknęłam się z poezją Sergiusza już jakiś czas temu i zachwyciła mnie. Jego wiersze pozwalają śnić, marzyć, odkrywać piękno. Pozwalają przekroczyć próg codzienności i fruwać w świecie szlifowanych słów – uważa Krystyna Fiedler, organizatorka wydarzenia. – Ten wieczór, pierwszy w Muzeum wieczór z poezją, będzie także właściwą okazją, by naszej rodzimej poetce, pani Krystynie Miłobędzkiej, złożyć życzenia i gratulacje z okazji jej 90-tych urodzin, by podziękować za jej wkład w dorobek kulturowy Puszczykowa i współczesnej, polskiej literatury – dodaje.

plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 maja 2022