MenuMenu główne
Powiat Poznański
Czujka tlenku węglaLogo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Relacje

Służba, która daje satysfakcję

święto policji - dzielnicowy roku

Młodszy aspirant Dariusz Kędziora z Komisariatu Policji w Czerwonaku zdobył tytuł „Dzielnicowego Roku Powiatu Poznańskiego”. Nagrody wręczono podczas tradycyjnego Święta Policji, które odbyło się w budynku Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.     

– Powiat poznański od początku swojego istnienia postawił sobie za hasło „bezpieczny powiat”. I nie jest to wcale slogan reklamowy, ale zobowiązanie. Zobowiązanie, które przekłada się na konkretną pomoc organizacyjną i finansową służbom. W ciągu 25 lat istnienia powiatu zainwestowaliśmy w to bezpieczeństwo około 15 milionów złotych – mówił Paweł Jazy, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. – Przez te wszystkie lata systematycznie przybywa nam mieszkańców. A badania, które są przeprowadzane w gminach jednoznacznie wskazują, że poczucie bezpieczeństwa jest tym, co ludzie cenią sobie najbardziej. I choćby dlatego nadal chcemy wspierać służby mundurowe w tym, aby pomagały nam to bezpieczeństwo organizować – dodał.

Dzięki powiatowemu wsparciu powstał m.in. komisariat w Czerwonaku. Wśród wydatków na rzecz Policji znalazły się także m.in. remonty pomieszczeń służbowych Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz remonty komisariatów w Buku, Kostrzynie, Suchym Lesie, Murowanej Goślinie, Tarnowie Podgórnym, Kórniku, Mosinie, Pobiedziskach i Swarzędzu, zakupy sprzętu komputerowego i łączności, zakup wyposażenia osobistego policjantów, zakup psów i koni służbowych, a także sfinansowanie i współfinansowanie zakupu 61 samochodów policyjnych. W ramach tego wsparcia od 1999 roku organizowany jest także konkurs „Dzielnicowy Roku Powiatu Poznańskiego”. W tym roku nagrodę główną otrzymał wspomniany Dariusz Kędziora.

– Czy praca policjanta w Czerwonaku jest trudna? Jest, ponieważ to gmina specyficznie położona, w skład której wchodzi jedna z największych wsi w Polsce, czyli Koziegłowy praktycznie przylegające do Poznania. Często zdarza się więc, że osoby popełniające wykroczenia krążą między tymi miejscami. Praca jest trudna, ale też dająca ogromną satysfakcję. Podziękowania, które często słyszymy od osób, którym pomagamy są bezcenne i warte więcej niż nagrody. W komisariacie wspólnie tworzymy zgrany i wspierający się zespół, i to z pewnością przekłada się na naszą skuteczność. Ja sam mogę liczyć nie tylko na pomoc i wsparcie ze strony kolegów, ale również najbliższej rodziny – stwierdził laureat, który w służbie pozostaje od 2011 roku.

Druga nagroda trafiła do młodszego aspiranta Michała Orczykowskiego z Komisariatu Policji w Suchym Lesie, a trzecia do aspiranta sztabowego Tomasza Kasprzaka z Komisariatu Policji w Kostrzynie. W trakcie Święta Policji wręczono także inne wyróżnienia, nominacje i awanse. – Jestem dumny, że mogę zarządzać takimi funkcjonariuszami. Ludźmi, którzy zarówno w pracy, jak w czasie wolnym potrafią pomagać ludziom. I tak też chcemy być postrzegani, jako formacja, która pomaga i chroni. To święto jest między innymi po to, by docenić naszą służbę. Pamiętajmy, że w Poznaniu, jak i w całym kraju, mamy wiele wakatów, co przekłada się na to policjanci są bardzo mocno obciążeni pracą – podsumował Robert Kasprzyk, komendant Miejski Policji w Poznaniu.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 22 lipca 2024