Plakat Biała Sobota

Srebro juniorek Swarka

Wicemistrzynie Polski juniorek ze Swarzędza

Hokeistki na trawie UKS SP5 Swarka Swarzędz wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski juniorek. Turniej finałowy odbył się w Poznaniu. Podopieczne trener Oriany Bratkowskiej awans do decydującej rozgrywki wywalczyły sobie, pokonując po bardzo ciężkim boju, 1:0 LOMS Poznań. W drugim spotkaniu półfinałowym AZS Politechnika Poznańska rozgromiła Kolejarza Gliwice aż 10:0.

W starciu, którego stawką był tytuł mistrza kraju, zespół ze stolicy Wielkopolski ponownie okazał się lepszy i ograł Swarka 3:1. – Drugie miejsce też cieszy, ponieważ po raz pierwszy w naszej historii zdobywamy srebrne medale w mistrzostwach Polski juniorek – zapewniają w klubie ze Swarzędza. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego wybrano Julię Rymer ze Swarka. Jej koleżanka klubowa, Maria Drozda została najskuteczniejszą hokeistką mistrzostw. Zawodniczka z powiatu poznańskiego zdobyła aż 23 bramki. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki LOMS Poznań, które pokonały 1:0 Kolejarza Gliwice.

Julia Rymer - MVP turnieju finałowegoJulia Rymer – MVP turnieju finałowego

Maria Drozda - najskuteczniejsza zawodniczka rozgrywekMaria Drozda – najskuteczniejsza zawodniczka rozgrywek (fot. Swarek)

Opublikowano: 3 czerwca 2024