MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Maj 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nie zwalniamy tempa

starosta z nagrodą super powiat

W Hotelu Ossa w Ossie w województwie łódzkim, w gminie Biała Rawska, podczas XXVI Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, starosta poznański Jan Grabkowski odebrał nagrodę Super Powiatu oraz wyróżnienie za drugie miejsce w klasyfikacji powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców, w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2019. – Nie zwalniamy tempa i nadal jesteśmy w samorządowej czołówce kraju. Z dużą radością i dumą, wyróżnienia, które właśnie odebrałem, dedykuję mieszkańcom powiatu poznańskiego i moim współpracownikom- stwierdził starosta poznański.

Oceniając jednostki samorządu terytorialnego, eksperci Związku Powiatów Polskich wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, a także działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł „Dobry Polski Samorząd”. Związek Powiatów Polskich przyznaje również tytuły „Super Powiatu”. Otrzymują go samorządy, które uzyskały największy procentowy udział realizacji wszystkich kategorii zawartych w rankingu. To rodzaj uhonorowania „Mistrzów wśród samorządowych liderów”.

starosta z nagrodąstarosta z nagrodąstarosta z nagrodąstarosta z nagrodą super powiatRedaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 29 września 2020