Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Sty 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Stowarzyszenie ma 25 lat

W Ośrodku Kultury w Pobiedziskach świętowano jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej Dla Ciebie. – Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców dotkniętych przez los chorobą dziecka oraz osób zainteresowanych niesieniem im pomocy. Dodajmy, pomocy wszechstronnej. Ponadto od początku istnienia pragniemy zwrócić uwagę na sytuację niepełnosprawnych i ich problemy w lokalnej społeczności – mówił prezes Janusz Szofiński.

– Kiedyś ktoś powiedział, że Stowarzyszenie wpływa na wszystkich, którzy w nim działają, bo dzięki pracy z osobami z niepełnosprawnościami wszyscy stajemy się lepsi – dodała Małgorzata Halber, która pełni funkcję honorowego prezesa. Podopieczni Stowarzyszenia Dla Ciebie, które zrzesza blisko 100 osób na co dzień uczestniczą w rehabilitacji i licznych terapiach: logopedii, arteterapii, dramie, hipoterapii, ćwiczeniach na basenie, terapii SI, behawioralnej i innych specjalistycznych zajęciach skierowanych na potrzeby konkretnego podopiecznego.

– Jeżdżą na zawody sportowe: powiatowe olimpiady niepełnosprawnych, turnieje bocci, na pikniki, organizowane między innymi w szkołach gminy Pobiedziska, uczestniczą w półkoloniach, uczestnicy WTZ, co roku wyjeżdżają nad morze – czytamy na stronie Pobiedzisk. Uroczystości w Domu Kultury rozpoczął spektakl przygotowany przez podopiecznych Stowarzyszenia. Następnie ze sceny dziękowano założycielom oraz władzom Stowarzyszenia, tym byłym i obecnym.

– Gratuluję im wytrwałości, zdrowia i tego, że potrafili pokonać wszystkie przeszkody – powiedział Piotr Zalewski, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. Podczas jubileuszowej gali dla wszystkich gości zaśpiewała Monika Kuszyńska. Dodajmy, że Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej Dla Ciebie prowadzi swoją działalność w lokalu przy ul. Mieszka I, które w 2015 roku zostało zaadaptowane do potrzeb WTZ oraz działań rehabilitacyjno-terapeutycznej.

Fot. Stowarzyszenie Dla Ciebie Facebook

 

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 listopada 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum