MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Świetny początek roku LKTS

Tenisitki stołowe LKTS Luvena Luboń

W kapitalnym stylu rozpoczęły nowy rok tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń, których dwa zespoły występują na co dzień w rozgrywkach I ligi. – Drugą rundę rozpoczęliśmy już w piątek, 3 stycznia. Tego dnia odbyły się bowiem derby Lubonia. Graliśmy awansem, ponieważ taki jest wymóg regulaminowy w przypadku dwóch ekip występujących w tych samych rozgrywkach – mówi trener Piotr Ciszak.

Starcie pierwszego zespołu z drugim zakończyło się porażką rezerw 1:9. – Być może wynik na to nie wskazuje, ale spotkanie dostarczyło licznie zgromadzonej publiczności sporo emocji. Mecz był ciekawym widowiskiem i większość pojedynków była bardzo zacięta. Widać spore postępy zawodniczek z drugiej drużyny, które zdobyły doświadczenie w pierwszej rundzie i z każdym występem grają coraz lepiej – opisuje szkoleniowiec.

W tym derbowym pojedynku komplet punktów zdobyły Paulina Nowacka, Joanna Spychała oraz Anita Chudy. Jedną wygraną w singlu oraz deblu dołożyła też Maja Zielińska. Honorowy punkt dla rezerw zapisała na swoim koncie Julia Gładysz. – Należy z optymizmem patrzeć w przyszłość, ponieważ najmłodszy zespół w I lidze, mimo porażki, gra z coraz większą pewnością – ocenił trener Piotr Ciszak.

Jego słowa potwierdziły się już następnego dnia, bo rezerwy, w kolejnym meczu ligowym, pokonały we własnej sali 8:2 MUKS Start Nadarzyn. – To wielki sukces dziewczyn, które tym samym zdobyły pierwsze punkty w sezonie. Ta wygrana świadczy o ich sporym postępie i progresie w grze. Co ważne, punkty wywalczyły wszystkie zawodniczki. Komplet zdobyła Julia Gładysz, a Natalia Piechota wygrała oba single – wylicza szkoleniowiec.

– Zwycięstwo w singlu i deblu zaliczyła też Ola Nowak, a po jednym punkcie dorzuciły jeszcze siostry Frelich, Wiktoria oraz Patrycja – dodaje. Ta wygrana w niczym jednak nie zmieniła pozycji rezerw w I-ligowej tabeli. Najmłodsze wychowanki klubu z Lubonia cały czas zajmują ostatnie miejsce w tabeli, choć w tym przypadku nie lokata jest najważniejsza. Na piąte miejsce awansował za to pierwszy zespół LKTS Luveny.

A wszystko to za sprawą wygranej w piątkowych derbach oraz bardzo cennego, sobotniego remisu 5:5 w Chełmnie. – Dziewczyny w starciu z drugą drużyną rozgrywek zaprezentowały się kapitalnie. Komplet punktów singlowych wywalczyła Joanna Spychała, a po punkcie wywalczyły też Paulina Nowacka, Anita Chudy i Maja Zielińska – wylicza trener Piotr Ciszak. Dodajmy, że w obu meczach pierwszy zespół musiał radzić sobie bez Zuzanny Sułek.

Obie drużyny z Lubonia przed derbowym pojedynkiem (fot. LKTS Luboń Facebook)

LKTS Luvena I Luboń – LKTS Luvena II Luboń 9:1
LKTS I Luboń: Paulina Nowacka 2,5, Joanna Spychała 2,5, Anita Chudy 2,5, Maja Zielińska 1,5.
LKTS II Luboń: Julia Gładysz 1.

LKTS Luvena II Luboń – MUKS Start Nadarzyn 8:2
LKTS II Luboń: Julia Gładysz 2,5, Natalia Piechota 2, Aleksandra Nowak 1,5, Wiktoria Frelich 1, Patrycja Frelich 1.

LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno – LKTS Luvena I Luboń 5:5
LKTS II Luboń: Joanna Spychała 2, Paulina Nowacka 1, Anita Chudy 1, Maja Zielińska 1.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 5 stycznia 2020