Szansa na darmową promocję (03.04.2022)

logotyp wyborcza.pl nowe

Większości firm w Wielkopolsce udało się przebrnąć przez pandemię, lockdowny i spowolnienie gospodarcze. Tymczasem wojna w Ukrainie postawiła przed polską gospodarką nowe wyzwania. Dlatego właśnie w tym trudnym czasie powiat poznański po raz kolejny chce rozdać nagrody w prestiżowym konkursie Poznański Lider Przedsiębiorczości.

Konkurs, który organizowany był również w czasie pandemii, ma już swoją renomę. Przede wszystkim dlatego, że udział w nim – w przeciwieństwie do gospodarczych konkursów w Polsce – jest bezpłatny. Ten fakt mocno akcentują uczestnicy jego poprzednich edycji. A byli wśród nich m.in. twórcy popularnej aplikacji dla kierowców Yanosik, wynalazcy stetoskopu do kontroli układu oddechowego dzieci czy znany na rynku producent pojazdów – Modertrans.

– Znam tylko dwa konkursy, gdzie po zgłoszeniu nie trzeba robić przelewu. Pierwszy to Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, a drugi to właśnie Poznański Lider Przedsiębiorczości. To świadczy o jakości. Ta nagroda dla przedsiębiorców naprawdę jest darmowa. – mówił Roman Błaszak, prezes firmy Maro, l aureat w kategorii Średni Przedsiębiorca w pandemicznym roku 2020. Niech to będzie zatem zachętą do tegorocznej edycji.

W tym roku konkurs odbywa się po raz 19. Przez wiele lat organizowali go wspólnie miasto Poznań i powiat poznański. Ale od kilku edycji odbywa się głównie za sprawą starosty Jana Grabkowskiego, który zdaje sobie sprawę, że wojna w Ukrainie stawia przed firmami kolejne trudne wyzwania.

– Jednak ani pandemia, ani konflikt zbrojny u naszych wschodnich sąsiadów nie stanęły na drodze do organizacji konkursu. Życie toczy się dalej. To od kondycji przedsiębiorstw zależy stan naszej gospodarki czy możliwość pomocy np. uchodźcom – mówi Grabkowski. – Przedsiębiorców, którzy mimo przeciwności mogą pochwalić się sukcesami, warto wspierać poprzez działania marketingowe czy promocyjne. Lider stwarza w tym względzie szerokie możliwości. Ma już zresztą ustaloną renomę, o czym świadczą liczne pytania ze strony potencjalnych uczestników o jego kolejną edycję – dodaje.

W konkursie mogą wziąć udział średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy z terenu Metropolii Poznań – miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem. Startujących znów oceni partner merytoryczny – spółka Grant Thornton Frąckowiak, a pod uwagę będą brane przedsiębiorczość, rzetelność, sukcesy na rynku, działalność społeczna, a także ciekawa oferta firmy.

Poza tytułem Lidera na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane m.in. przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny, Poznański Bank Spółdzielczy, Międzynarodowe Targi Poznańskie, firmę Grant Thornton Frąckowiak czy Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 4 kwietnia 2022