MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< lis 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Szkolenie na Torze Poznań

szkolenie dla organziacji pozarządowych

W sali konferencyjnej Toru Poznań odbyło się szkolenie skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu poznańskiego.

– Aktywnie współpracujemy z organizacjami pozarządowymi na wielu poziomach. Zarówno poprzez Otwarte Konkursy Ofert, na które zaplanowaliśmy w 2023 roku około 2 mln zł, jak i poprzez Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego, którą niedawno powołaliśmy już na trzecią, trzyletnią kadencję. Organizacjom pozarządowym zapewniamy wsparcie merytoryczne, finansowe i organizacyjne – podkreślał w trakcie spotkania starosta poznański Jan Grabkowski.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się z jakich narzędzi i źródeł można korzystać pozyskując środki na działalność statutową. Prowadzący szkolenie Piotr Kotlarek oraz Hubert Łaganowski opowiedzieli m.in. czym różni się darowizna od sponsoringu, działalność odpłatna od gospodarczej, a loterie fantowe od zbiórek publicznych. Dla gości prezes Automobilklubu Wielkopolskiego, Bartosz Bieliński przygotował też niespodziankę. A był nią przejazd specjalnym autobusem po Torze Poznań oraz zwiedzanie nowoczesnego centrum monitoringu.

Organizatorami spotkania był powiat poznański wraz z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego, Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Automobilklub Wielkopolski. Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Autor: Tomasz Skupio
Zdjęcia: Anna Skalska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 listopada 2022