Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Tanecznym krokiem w świat

Za nami ostatni spacer z cyklu „Poznaj swojego sąsiada”. Tym razem odbył się on pod hasłem: „Tanecznym krokiem w świat”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 40 uczestników, tworząc wspaniałą, wielopokoleniową drużynę, która mimo deszczowej i bardzo niesprzyjającej aury, świetnie się bawiła. – Nasz dzień rozpoczęliśmy od zbiórki u księży misjonarzy werbistów. Tam podzieliliśmy się na dwie grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Księża oprowadzili nas po Muzeum Misyjnym im. o. Mariana Żelazka, którego oficjalne otwarcie po remoncie i zmianie ekspozycji odbędzie się w październiku – opisuje Anna M. Majchrzycka, jedna z organizatorek spaceru.

– Następnie uczestniczyliśmy w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie. Blisko 40 wykonawców zatańczyło dla nas tańce z różnych regionów Polski. Po koncercie, przeszliśmy do kościoła pw. Wszystkich Świętych, gdzie usłyszeliśmy o jego historii. Po dalszym zwiedzaniu Chludowa ruszyliśmy w drogę do Golęczewa. Tam spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem, który przybliżył mam dzieje miejscowości, szczególnie zaś jej losy po 1901 roku, kiedy to miejscowość ta została wykupiona przez Niemców z zamiarem stworzenia tam tzw. wzorcowej wsi niemieckiej, zgodnej z założeniami Hakaty – dodaje.

– Po zwiedzaniu Golęczewa udaliśmy się na miejsce biesiadowania, gdzie mogliśmy osuszyć przemoczone ubrania i posilić się gorącym posiłkiem i herbatą. W czasie części biesiadnej na uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka, instruktaże z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, poprowadzony przez Fundację Akceptacja. W czasie spaceru prowadzona była również gra terenowa. Na zakończenie imprezy wręczyliśmy zwycięzcom nagrody. Każdy uczestnik otrzymał także upominek – kończy Anna M. Majchrzycka.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 września 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum