MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Edukacja

Targi Edukacyjne i Książki

grafika targi edukacyjne

W dniach 1-3 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się XXIII edycja Targów Edukacyjnych. Tym razem pod hasłem  „Kierunek Bezpieczeństwo”. Na imprezie, tak jak w poprzednich latach, nie zabraknie stoiska powiatu poznańskiego. To właśnie tam zaprezentowana zostanie szeroka oferta edukacyjna szkół prowadzonych przez powiat.

– A ta oferta jest szeroka i różnorodna. Już na miejscu, podczas targów, młodzież będzie mogła szczegółowo dowiedzieć się, w jakich szkołach, i na jakich kierunkach można podjąć naukę w roku szkolnym 2019/2020. Gdzie nas można znaleźć? Będziemy w pawilonie 7a, na stoisku 32. Dodatkowo, obok nas, na stoisku 22 prezentować się będzie Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu – mówi Monika Lis-Nożyńska, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Dodajmy, że wśród szkół prowadzonych przez powiat są także: Zespół Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, Zespół Szkół w Kórniku, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie, Zespół Szkół nr 2 w Swarzędzu, Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy, Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a także Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie.

– Uważamy, że silna edukacja to poważny atut nie tylko dla powiatu, ale także dla gmin na terenie, których znajdują się szkoły. Na naszym terenie mamy obecnie do czynienia z gwałtownym przyrostem liczby mieszkańców. I to naturalne, że rodzice poszukują odpowiednich szkół dla swoich dzieci – dodaje Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. A warto dodać, że w ubiegłym roku niemal milion młodych Polaków przyglądało się w internecie uczelniom i szkołom policealnym. Bo też młodzież coraz bardziej świadomie wybiera dalszą edukację.

I to w dużej mierze dlatego poznańskie Targi Edukacyjne cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. A przypomnijmy, że są one największe w kraju pod względem liczby wystawców. Całość dopełnia bogaty i różnorodny program wykładów, warsztatów i konferencji dla nauczycieli. W tegorocznej edycji imprezy udział weźmie blisko 170 placówek edukacyjnych. Na targach będzie można także skorzystać ze wskazówek poradni psychologiczno-pedagogicznych i centrów szkolenia ustawicznego.

Równolegle z Targami Edukacyjnymi zaplanowano Poznańskie Targi Książki.  Dotychczas znane jako targi książki dla dzieci, od tego roku zostaną zorganizowane w nowej formule, poszerzają swoją ofertę o literaturę dla czytelnika w każdym wieku. Na ekspozycji pojawi się wiele nowych wydawnictw. Wydarzeniu towarzyszyć będzie też specjalnie przygotowany program: spotkania autorskie, prezentacje nowości wydawniczych, panele i spotkania w gronie specjalistów, wystawy ilustracji, warsztaty dla dzieci, strefa NajNaJ dla najmłodszych oraz strefa komiksu.

W tym roku w Poznaniu zadebiutuje także Wielka Wymiana Książek pod nazwą „Z półki na półkę” organizowana przez lubimyczytać.pl Można na niej upolować nowości przekazywane przez wydawnictwa współpracujące z tym portalem. – Jeżeli macie w domu książki, które już przeczytaliście i do których nie będziecie wracać, albo takie, które nie trafiły w Wasz gust, koniecznie przynieście je na wymianę książek – zachęcają organizatorzy. Wstęp dla publiczności na targi jest bezpłatny. Więcej informacji na stronach www.edukacja.mtp.pl oraz www.facebook.com/EdukacjaMTP

Godziny otwarcia targów (wejścia od ul. Głogowskiej i ul. Śniadeckich)
piątek (1 marca): godz. 10.00 – 18.00
sobota (2 marca): godz. 10.00 – 18.00
niedziela (3 marca): godz. 10.00 – 16.00

pawilon nr 7a, 8a – Targi Edukacyjne
pawilon nr 7 – Poznańskie Targi Książki

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 25 lutego 2019