MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Teatr w każdej wiosce

Grafika dwóch kwiatków uśmiechniętego i smutnego

To będzie prawdziwe święto teatru dziecięcego w gminie Tarnowo Podgórne. 11 i 12 maja, od godz. 10.00 do 14.00, w Centrum Kultury Przeźmierowo, podczas XVII finału projektu Teatr w Każdej Wiosce wystąpi jedenaście grup teatralnych z jedenastu miejscowości gminy. Na scenie zaprezentuje się ok. 130 dzieci.

Co roku, kolejnej edycji projektu towarzyszy hasło przewodnie. Tym razem brzmiało ono “Przestrzenie bliskie i dalekie”. Przestrzeń to ważny element życia człowieka. Kształtuje zachowania, określa naszą tożsamość, modeluje interakcje z innymi ludźmi. Instruktorom i ich podopiecznym dawało szerokie możliwości interpretacyjne. Z dyskusji nad tegorocznym motywem zrodziły się spektakle, które przeniosą nas w przestrzenie duchowe, wewnętrzne, fantastyczne, ale i takie, które osadzone są w realności.

Wszędzie tam dzieją się rzeczy niezwykłe, pojawiają się intrygujący bohaterowie, toczone są ciekawe dyskusje, omawiane ważne sprawy. Trzeba koniecznie wybrać się z Lunonautami do Senni, przyjrzeć się przygodom Astry wędrującej z Syriuszem po przestrzeni kosmicznej, popodglądać rodzinę wchodzącą po „gombrowiczowskiemu” w formy, dokonać refleksji nad tym, czy dążenie do doskonałości jest właściwym tropem, zajrzeć z grupą z Tarnowa pod kałużę, a z innymi grupami zajść do kuźni , kurnika, laboratorium, usiąść na ławeczce…

Wędrówkę po tych niezwykłych miejscach proponują Państwu grupy teatralne i ich instruktorzy z następujących miejscowości: Baranowo (instruktor Izabela Buksa), Batorowo (instruktor Michał Kokorzycki), Ceradz Kościelny (instruktor Anna Kasperek-Kandulska), Kokoszczyn (instruktor Maciej Woźniak), Lusowo (instruktor Agnieszka Wróblewska), Lusówko (instruktor Adrianna Mańczak-Rogoża), Przeźmierowo (instruktor Katarzyna Grajewska), Rumianek (instruktor Grzegorz Babicz), Sady (instruktor Katarzyna Romańska), Sierosław (instruktor Joanna Witczak) oraz Tarnowo Podgórne (instruktor Anna Dzięcioł).

Scenografię i kostiumy do spektakli przygotowywali „projektowicze” pod kierunkiem i wg pomysłów Agnieszki Gierach, za choreografię odpowiedzialna była Alicja Adamiak, muzykę stworzył Jarek Krawczyk, a nad całością czuwały koordynatorki Jolanta Tepper oraz Grażyna Smolibocka.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 30 kwietnia 2019