MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nie sposób nie wspierać

szycie poduszek w koziegłowach

W Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyły się warsztaty pod nazwą “Serce od serca”, w trakcie których szyto poduszki dla osób zmagających się z nowotworem piersi. – To wspaniała inicjatywa i nie sposób jej nie wspierać – mówił starosta poznański Jan Grabkowski, który nie tylko objął akcję swoimi honorowym patronatem, ale też na miejscu pomagał pracującym paniom.

– Ich zaangażowanie jest niesamowite. Bardzo się cieszę się, że ten pomysł tak się rozwija, i że tyle osób chce w nim uczestniczyć. Pomagamy jak tylko możemy, bo serce boli, kiedy rząd i parlament przekazują dwa miliardy złotych na telewizję publiczną, pomijając przy tym onkologię – dodał starosta poznański. W akcję włączył się również wójt gminy Czerwonak. – Dlaczego pomagamy? Robimy to, jak sama nazwa wskazuje, z potrzeby serca. To kolejne już tego typu wydarzenie w naszej gminie i na pewno nie ostatnie – zapewnił Marcin Wojtkowiak.

Na czym projekt „Serce od serca” polega? – Szyjąc poduszki staramy się pomóc osobom po mastektomii częściowej lub całkowitej. Zaraz po operacji pomagają one chronić ranę przed obtarciem, a w dalszym etapie leczenia zapobiegają opuchliźnie i zmniejszają napięcie w barku. Uszyte przez nas poduszki trafiają do Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Oczywiście, jeśli ktoś się zgłosi do nas indywidualnie, to także taką poduszkę otrzyma – powiedziała Justyna Maćkowiak-Szukalska, która wraz z Karoliną Wasilewską-Waligórską koordynuje akcję w naszym regionie.

Warsztaty „Serce od serca” odbywają się cyklicznie i każdy może wziąć w nich udział. – Zapraszamy wszystkich chętnych. Aby do nas dołączyć wystarczą uśmiech i chęć pomocy innym. Organizatorem dzisiejszego wydarzenia w Koziegłowach były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Promnicach. Tam też odbyła się pierwsza tego typu akcja w powiecie. Robimy je w większości gmin powiatu poznańskiego, co jest możliwe między innymi dzięki współpracy z powiatem – dodała Justyna Maćkowiak-Szukalska.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 lipca 2020