MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Tradycyjne jasełka w Mosinie

na scenie aktorzy jasełek

Tradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie są coroczne Spotkania Bożonarodzeniowe, które odbywają się na terenie Mosińskiego Ośrodka Kultury. Nie inaczej było 19 grudnia, kiedy to do Ośrodka Kultury w Mosinie przybyła cała społeczność szkolna, a także rodzice oraz zaproszeni goście, aby wspólnie przeżywać magię tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Prowadzący spotkanie przywitali licznie przybyłych gości, którzy następnie obejrzeli przygotowane przez uczniów i nauczycieli przedstawienie jasełkowe pod tytułem „Jedyna taka noc”. Autorkami scenariusza do przedstawienia były nauczycielki Joanna Maniecka, Ewa Redelbach-Eichert i Agnieszka Kaczmarek. Przesłaniem tegorocznych jasełek było ukazanie walki dobra ze złem, począwszy od historii Adama i Ewy w raju, poprzez zwiastowanie Najświętszej Marii Panny aż do narodzenia Jezusa.

W czasie przedstawienia wybrzmiała pastorałka pt. „Tylko jedna jest taka noc” oraz pięknie zaśpiewana przez uczennicę Kingę Maciejewską kolęda,, Nie było miejsca dla Ciebie”. Widowisko zwieńczyła pastorałka pt. „Zagraj dziecku najpiękniejszą kołysankę”. Utwór ten został przedstawiony również za pomocą gestów Makatonu, metody komunikacji alternatywnej, którą pracuje się, na co dzień w Ośrodku w Mosinie.

Po przedstawieniu dyrektor Ośrodka, Bożena Mazur złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Podczas spotkania harcerze, z działającej na terenie Ośrodka 19 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku Ogień, przekazali na ręce dyrektor Ośrodka Światełko betlejemskie. Na koniec rozstrzygnięto konkurs na pracę plastyczną pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”.

Jak co roku podczas spotkania zorganizowany został także kiermasz świąteczny, na którym można było kupić prace wykonane przez uczniów. Goście dodatkowo otrzymali kolejny numer ośrodkowej gazetki ,,Notesik”. Dodajmy, że wystrój sali stanowiły prace przygotowane przez uczniów na konkurs. Na zakończenie wszyscy podzieli się opłatkami, składając sobie życzenia. Na dzieci pod sceną czekał też Święty Mikołaj, który rozdawał słodycze.

Autor: Agnieszka Kaczmarek, Joanna Maniecka

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 grudnia 2019