MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Trenowali z wielką pasją

uczestnicy obozu "trenuj z pasją"

Młodzi tenisiści stołowi LKTS Luveny Luboń wzięli udział w kolejnej edycji obozu sportowego pod nazwą „Trenuj z Pasją”, który na przełomie lipca i sierpnia odbył się w Kołobrzegu. Byli to: Zuzanna Sułek, Natalia Piechota, Julia Gładysz, Patrycja Frelich, Julia Adamczyk, Natasza Adamczyk, Damian Pyśk, Kamil Kostyk, Filip Borowiak, Kacper Zrol, Bartek Sułek oraz Wiktor Frelich. Łącznie udział w obozie, który odbywa się już od trzech lat udział wzięło 38 dzieci z całej Polski.

– Z pewnością gdyby nie wyjątkowa sytuacja w kraju i na świecie liczba uczestników byłaby większa. Obóz od samego początku był niezwykle pracowity, gdyż już po przyjeździe w sobotnie południe dzieci miały zorganizowane dwie jednostki treningowe. Tak było niemal każdego dnia, gdy uczestnicy mieli dwa treningi dziennie po 2.5 godziny – czytamy na stronie Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

– Na trening składały się zajęcia techniczne na stole, które były poprzedzone prezentacją techniki, która w danym dniu była doskonalona. Na koniec każdej jednostki treningowej był jeszcze trening fizyczny połączony z rozciąganiem. Jak zawsze przy obozie „Trenuj z Pasją” nie zabrakło samej analizy gry dzieci. W trakcie każdych zajęć uczestnicy byli nagrywani, a następnie wraz z trenerami mogli przeanalizować dane techniki swojej gry…

– Również wieczorem do dyspozycji była dla nich wolna sala, dla tych którzy nie mieli jeszcze dość po intensywnych treningach. Na sam koniec zorganizowany został turniej wewnętrzny, w którym każdy mógł sprawdzić postępy w swojej grze po ośmiu dniach treningów. Warto wspomnieć, że treningi odbywały się w małych ośmioosobowych grupach, pod okiem dwóch trenerów oraz jednego sparingpartenera, przez co jakość treningów również stała na wysokim poziomie.

– Obozy „Trenuj z Pasją” to nie tylko treningi, ale również przyjemnie spędzony wolny czas. Na koniec dnia po kolacji były organizowane codzienne wyjścia na urokliwą kołobrzeską plażę. Organizowane były również wycieczki statkiem czy na „Piracką Przygodę” gdzie młodzież mierzyła się z różnymi zadaniami i wyzwaniami. Nie obyło się również bez marszobiegu – informuje klub z Grodziska Mazowieckiego.

Na koniec warto dodać, że Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego opublikował już terminarz rozgrywek I ligi kobiet w sezonie 2020/2021. Tak jak w dwóch poprzednich latach będzie w niej występować drużyna kobiet LKTS Luveny. Dziewczyny inauguracyjny mecz o punkty rozegrają 12 września w Białymstoku z tamtejszą Galaxy. Pierwszy mecz w Luboniu odbędzie się dopiero 24 października. Wtedy to tenisistki stołowe z powiatu poznańskiego podejmować będą Energę Toruń.

uczestnicy obozu "trenuj z pasją"Wszyscy uczestnicy obozu “Trenuj z pasją” (fot. Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 sierpnia 2020