Trolejbus z nagrodą za design

Solaris przed MTP

Dwuprzegubowy trolejbus Trollino 24 otrzymał prestiżową nagrodę Top Design Award, przyznawaną w ramach odbywającego się w Poznaniu Arena Design 2020. Wyróżniony za swoje innowacyjne, unikalne wzornictwo pojazd został zaprezentowany na terenie poznańskich targów.

Międzynarodowe targi Arena Design przyciągają do Poznania światowych wizjonerów w dziedzinie designu i są okazją do zaprezentowania produktów o najwyższym poziomie wzornictwa. XII edycja wydarzenia odbywa się w tym roku w dniach 25-28 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pierwszego dnia targów Solaris zaprezentował swój najdłuższy pojazd – dwuprzegubowy trolejbus Trollino 24 MetroStyle, który został wyróżniony w konkursie Top Design. Nagroda Top Design jest prestiżowym znakiem wybitnej jakości wzorniczej, którą przyznaje niezależne jury złożone ze specjalistów w dziedzinie designu.

Trollino 24 po raz pierwszy zaprezentowany na Busworld 2019 to najdłuższy pojazd dotąd w ofercie Solarisa. Zbudowany w wyrazistej wersji MetroStyle jest odpowiedzią na najnowsze trendy w branży transportu publicznego. Tegorocznej edycji wystawy Arena Design przyświeca idea slowness i to wokół niej koncentrują się wystawy i prelekcje, towarzyszące wydarzeniu. Podczas sesji AD Talks projektanci z różnych części świata dzielili się z publicznością swoim postrzeganiem koncepcji slowness i tym, jak ją kreatywnie wcielają w swoje projekty.

Design produktów marki Solaris był wielokrotnie nagradzany na przestrzeni rozwoju firmy, również przez jury konkursu Top Design, które nagrodziło wcześniej m.in. Solaris Urbino 12 LE lite i tramwaj Solaris Tramino, a także autobus Urbino czwartej generacji, który na swoim koncie ma także prestiżową nagrodę IF design.

Informacja prasowa

Opublikowano: 27 lutego 2020