Udana inauguracja Liderek

Koszykarki UKS Lider Swarzędz

W miniony weekend wystartowały rozgrywki Wielkopolskiego Związku Koszykówki, a to znaczy, że swoje pierwsze mecze rozegrały koszykarki Lidera. – W sobotę juniorki podejmowały zespół ENEA Basket Piła i pewnie zwyciężyły 81:33. Już wysoko wygrana pierwsza kwarta ustawiła mecz i zwycięstwo Liderek nie podlegało dyskusji. Udany debiut w naszych barwach zanotowała Ola Duda, która do 8 punktów dołożyła wiele zbiórek i efektownych bloków. W niedzielę rano młodziczki młodsze gościły u siebie zespół Olimpijczyka Ostrów, któremu uległy 33:56. Osiem zawodniczek trener Magdaleny Dedio trenujących w programie KOSSM Swarzędz wzięło też udział w turnieju koszykówki 3×3 w Człuchowie. Młode Liderki spisały się tam fantastycznie, zajmując drugie miejsce – relacjonuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji koszykówki w swarzędzkim klubie.

Ostatnim, ale za to najważniejszym, sportowym wydarzeniem weekendu była inauguracja 2 Ligi Koszykówki Kobiet na hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Podopieczne trener Anny Talarczyk podejmowały zespół KS Basket 25 Bydgoszcz. – W tym roku w lidze gramy jeszcze młodszym składem. Z zeszłorocznej drużyny pozostały tylko trzy seniorki: Magda Dedio, Martyna Kotula oraz Agata Siwińska, która tym razem nie mogła wystąpić ze względu na kontuzję – mówi Marcin Madanowski. Nie miało to jednak wpływu na obraz gry, bo swarzędzanki grały szybko, pomysłowo i już do przerwy prowadziły 47:34. – Duża w tym zasługa Martyny Kotuli. “Pcheła” grała pierwszy mecz po ciężkiej kontuzji, której doznała w pierwszym meczu finałów 2LK, ale już do przerwy miała 19 punktów na swoim koncie, w tym pięć celnych trójek – chwali zawodniczkę dyrektor sekcji.

W trzeciej kwarcie Liderki osiągnęły najwyższą przewagę (65:44) i wydawało się, że odniosą pewne zwycięstwo. W końcówce w szeregi swarzędzanek wkradło się jednak niepotrzebne rozluźnienie, które pozwoliło bydgoszczankom wrócić do meczu. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 81:72. Najwięcej punktów zdobyła wspomniana już Martyna Kotula. Następny mecz o II-ligowe punkty odbędzie się w najbliższą w niedzielę, o godz. 17.00. Wtedy to Lider podejmie w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zespół AZS Włocławek. – Zapraszamy wszystkich kibiców. Doping na pewno doda dziewczynom skrzydeł – kończy Marcin Madanowski.

2. Liga Koszykówki Kobiet: UKS Lider Basket Swarzędz – KS Basket 25 Bydgoszcz 81:72.
Lider: Kotula 24 (6×3), O. Flaszak 12, W. Flaszak 9 (1×3), Plackowska 8, Żukowska 8, Urbaniak 7, Dedio 6, Duda 5, Rubach 2, Fornalik, Krzywińska.

juniorki: UKS Lider Basket Swarzędz – ENEA Basket Piła 81:33
Lider: W. Flaszak 17 (2×3), Żukowska 13, Rubach 12 (2×2), O. Flaszak 9, Plackowska 8, Urbaniak 8, Duda 8, Krzywińska 4, Kaczyńska 2, Fornalik.

młodziczki młodsze: UKS Lider Basket Swarzędz – Olimpijczyk Ostrów 33:56
Lider: A. Maj 10, Łyżwińska 8, Sikora 6, Kuchcińska 4, Zając 3, Kobylińska 2, Molenda, Adryan, Nawrot, Hirsch, Perek, Frąckowiak.

Opublikowano: 7 października 2019