Unia ponownie odrobiła straty

piłkarze Unii Swarzędz

Już tylko jedna kolejka pozostała do zakończenia sezonu na III-ligowych boiskach. Piłkarze Unii Swarzędz w przedostatniej serii spotkań pokonali na wyjeździe w Kartuzach miejscową Cartusię 2:1. – Spotkanie obfitowało w emocje, a doskonała gra podopiecznych trenera Tomasza Bekasa w drugiej połowie sprawiła, że odrobiliśmy z nawiązką jednobramkową stratę z pierwszej połowy. Nasi piłkarze znów pokazali waleczne serca i udowodnili kolejny raz w tym sezonie, że potrafią odrabiać straty i walczyć o pełną pulę – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. Dzięki zdobytym trzem punktom Unia ma już 60 oczek w ligowej tabeli i zajmuje trzecie miejsce. Teraz, 5 czerwca ekipę ze Swarzędza czeka wielki finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu z Victorią Września. Komplet wyników, terminarz i tabela na stronie 90minut.pl

Cartusia Kartuzy – Unia Swarzędz 1:2 (1:0)
Bramki: Piotr Łysiak (16) – Marcin Szeibe (65), Fabian Burzyński (80).

piłkarze Unii Swarzędzfot. Unia Swarzędz

W grupie wielkopolskiej IV ligi do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. Tam jednak już wszystko wydaje się być rozstrzygnięte, bo w ostatniej serii spotkań Kotwica Kórnik pokonała 3:1 na własnym boisku Nielbę Wągrowiec i ma już 12 punktów przewagi nad rywalami. Wygrał również Huragan Pobiedziska, na wyjeździe w Jarocinie. Mecze piłkarzy Lipna Stęszew oraz Tarnovii Tarnowo Podgórne zostały przełożone na inny termin. Więcej informacji na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Nielba Wągrowiec 3:1 (1:1)
Bramki: Maurycy Niemczyk (34), Patryk Uliński (54), Jakub Rasiak (60) – Damian Śmigielski (19).

Jarota Jarocin – Huragan Pobiedziska 0:2 (0:1)
Bramki: Maciej Jakubek (1), Aleks Silski (50).

Opublikowano: 3 czerwca 2024