Unia Swarzędz z Pucharem Polski

piłkarze unii swarzędz z pucharem polski

Piłkarze Unii Swarzędz zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu i w przyszłym sezonie zagrają w rozgrywkach centralnych! Podopieczni trenera Tomasza Bekasa w finale, na boisku we Wrześni, pokonali 5:1 tamtejszą Victorię. III-ligowiec z powiatu poznańskiego, mimo że grał na wyjeździe, był faworytem spotkania, bo nie dość, że w ostatnich tygodniach ekipa z powiatu poznańskiego radzi sobie wręcz rewelacyjnie, to jeszcze rywale na co dzień grają o szczebel niżej. – Byliśmy mocno zmotywowani, ponieważ przed rokiem również graliśmy w finale Pucharu Polski, ale wówczas musieliśmy uznać wyższość Sokoła Kleczew. Teraz chcieliśmy sobie tamtą porażkę odbić. I to się udało – mówił po ostatnim gwizdku sędziego szkoleniowiec Unii.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie, kiedy to swarzędzanie raz za razem dobijali przeciwnika. – W pierwszej połowie to wcale nie było jednostronne widowisko. Po zmianie stron zdobyliśmy jednak gola na 3:1, a zaraz potem jeden z rywali zobaczył czerwoną kartkę. Przez to w końcówce mogliśmy już tylko punktować Victorię – stwierdził po spotkaniu strzelec dwóch goli, Bartosz Łuczak. Dzięki wygranej w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Unia zapewniła sobie awans do rozgrywek centralnych, w których zmierzyć się może z wyżej notowanymi przeciwnikami. – Z kim chciałbym zagrać? Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby przyjechała do nas Legia Warszawa – stwierdził napastnik zespołu ze Swarzędza.

Victoria Września – Unia Swarzędz 1:5 (1:2)
Bramki: Igor Sarnowski (28) – Krzysztof Biegański (17), Bartosz Łuczak 2 (37, 74), Dominik Chromiński (82, karny), Filip Soboń (90).

piłkarze unii swarzędz z pucharem polski piłkarze unii swarzędz z pucharem polskifot. Paulina Wieczorowska (Unia Swarzędz Facebook)

Opublikowano: 5 czerwca 2024