MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lut 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Walentynki z powiatem

przewodniki w sercu utworzonym z rąk

Walentynki w naszym kraju nie mają długiej historii, ale szybko zyskały na popularności i przez wielu są jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Nazwa, przypadającego na 14 lutego święta zakochanych, jak wiadomo pochodzi od św. Walentego. Mało kto jednak wie, że w południowej i zachodniej Europie to święto było obchodzone już w średniowieczu. Ma ono katolickiego patrona, ale czasem jest ono wiązane ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym na poszukiwaniu wybranki serca.

Dzisiaj Walentynki obchodzimy na różne sposoby. Tego dnia wręczamy ukochanej osobie kwiaty, a także prezenty, często też spędzamy czas w romantycznych miejscach. A takich w powiecie poznańskim nie brakuje. Co więcej, są one związane z ciekawymi miłosnymi historiami o czym kilka dni temu pisaliśmy TUTAJ. My zachęcamy do tego, aby Walentynki były pretekstem do wyjścia z domu i spędzenia najbliższego weekendu, choć nie tylko, na łonie przyrody. Pomocne w tym mogą być nie tak dawno wydane nasze „niedzielne przewodniki”.

Każdy w nich powinien znaleźć coś dla siebie. W „Przewodniku niedzielnego rowerzysty” opisujemy najciekawsze trasy rowerowe, z których korzystać mogą zarówno doświadczeni miłośnicy dwóch kółek, jak i ci początkujący. Dla tych, którzy lubią piesze wędrówki, urokliwymi oraz dydaktycznymi szlakami przygotowaliśmy „Przewodnik niedzielnego tropiciela”. Dla tych co lubią ciekawe historie z przeszłości atrakcją powinien być „Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów”. W tej ostatniej publikacji, historii miłosnych, i to z różnych epok, nie brakuje.

Najbardziej opowiadająca walentynkowym klimatom, choć jej finał nie jest najszczęśliwszy, jest chyba ta o Romeo i Julii z Puszczy Zielonka. Zachęcamy zatem, aby sięgnąć po nasze publikacje i najbliższe niedzielne Walentynki spędzić z naszymi „niedzielnymi przewodnikami”, które są dostępne TUTAJ. Oczywiście w towarzystwie ukochanej osoby i w romantycznej atmosferze. Zapewniamy, że w powiecie poznańskim nie brakuje miejsc, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia.   

okładka Przewodnika Niedzielnego Rowerzysty - rowerzyści na ścieżce rowerowej, jezioro w tle okładka Przewodnika Niedzielnego Tropiciela okładka przewodnika pogrocy duchów - na pierwszy tle rodzina z dzieckiem na szlaku, w tle zamek i postacie z legend Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 lutego 2021