MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Warsztaty na temat stresu

Warsztaty Spokojnie- to tylko stres

„Spokojnie, to tylko stres” to temat warsztatów, które odbyły się w Gminnym Centrum Informacji w Mosinie. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się, jakie funkcje sprawuje w naszym życiu stres, dlaczego się boimy. Mówiono również o rodzajach stresu, tych przyjemnych i nieprzyjemnych.

Obecne czasy sprawiły, że żyjemy w ciągłym napięciu, codzienny pośpiech, załatwianie różnych spraw, trudne sytuacje w pracy czy różne problemy, z którymi coraz częściej się borykamy, przyczyniają się do tego, że się denerwujemy, stresujemy. Niestety, przez stres cierpi nasze ciało, nasz umysł. Jesteśmy mniej odporni na choroby, smutni, przygnębieni, po prostu czujemy się źle. Taki stan może prowadzić do różnych groźnych chorób.

Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców Gminne Centrum Informacji w Mosinie zorganizowało warsztaty, podczas których zostały przekazane informacje, jak radzić sobie ze stresem, co zrobić, żeby się nie denerwować, jak odreagować czy uwolnić napięcie. Podczas spotkania ćwiczone były bardzo proste techniki radzenia sobie ze stresem, każdy mógł się „odstresować”.

Warsztaty pn. „Spokojnie, to tylko stres” zainaugurowały cykl spotkań w ramach kampanii #ŻYJZDROWO. Kolejne spotkanie już 22 października, tym razem pod nazwą „Żywot człowieka z PH czyli dlaczego śmiech to zdrowie”.

Źródło: Urząd Miejski w Mosinie

Warsztaty Spokojnie- to tylko stres

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 października 2020