MenuMenu główne
Powiat PoznańskiOgłoszenia Komunikaty

Nowe przystanki i zmiana pierwszeństwa

Od 4 września (poniedziałek) pasażerowie będą mogli wygodnie przesiadać się na terenie nowego węzła przy ul. Grunwaldzkiej. Tego samego dnia zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Wołczyńskiej i Grunwaldzkiej.

Od lipca kierowcy mogą wygodnie przejechać pod torami kolejowymi w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Inwestycja to także węzeł umożliwiający przesiadki pomiędzy autobusami i pociągami przy przystanku kolejowym Poznań Junikowo. Od 4 września na teren węzła będą wjeżdżać autobusy, a pasażerowie skorzystają z nowych przystanków. Z tego powodu zmienią się trasy linii autobusowych, o czym więcej w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego. Przystanki w ciągu ul. Grunwaldzkiej w rejonie ul. Twardogórskiej, Strzelińskiej i Stokrotkowej będą działać w docelowych lokalizacjach i z nowymi nazwami.

Także od 4 września na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Wołczyńską pierwszeństwo będą mieli nadjeżdżający z ul. Grunwaldzkiej. Pozostała część zrealizowanej infrastruktury, takiej jak sygnalizacja świetlna, budynek poczekalni czy parking typu park&ride, udostępnione zostaną po dopełnieniu koniecznych formalności i zakończeniu procedury odbiorowej.

Źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie

grafika

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 września 2023