MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Wielkie zamówienie z Włoch

autobus solaris

Miejski przewoźnik transportu publicznego TPER w Bolonii zakupi aż 130 autobusów wodorowych. Dostawcą zeroemisyjnych pojazdów będzie firma Solaris z Bolechowa w powiecie poznańskim. Zamawiający ma prawo rozszerzenia zamówienia o dodatkowe 140 pojazdów w ramach tzw. opcji.

Włoska Bolonia i pobliska Ferrara rozpoczęły jeden z największych jak dotąd projektów wdrożenia autobusów wodorowych w Europie. Imponujące zamówienie 130 pojazdów zasilanych wodorem z pewnością przybliży miasto do realizacji ambitnego celu, by w 2030 roku cały miejski transport był całkowicie bezemisyjny. Bolonia postawiła na autobusy wodorowe Solaris Urbino 12 hydrogen, które są dziś jednym z najpopularniejszych modeli napędzanych wodorem w Europie.

Każdy z autobusów będzie wyposażony w innowacyjny system wodorowy spełniający najwyższe standardy bezpieczeństwa. Mieszkańcy Bolonii i Ferrary będą mogli przekonać się o zaletach Urbino 12 hydrogen już w 2024 roku, wtedy do miasta Solaris dostarczy pierwszą transzę 37 autobusów wodorowych. Pozostałe zamówione pojazdy Bolonia otrzyma w latach 2025-2026. Solaris jest europejskim liderem elektromobilności, w tym produkcji autobusów wodorowych.

Źródło: Solaris

autobus solaris

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 września 2023