MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lip 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Wielkopolanki za kółkiem

Plakat na Wielkopolanki za kółkiem 2020 na 8 marca 2020

Jest w roku jeden taki dzień. Dzień, w którym myśli mężczyzn w sposób szczególny kierują się w stronę Pań. Członkowie Automobilklubu Wielkopolski skupieni w sekcji turystyki motorowej, jak co roku, o tej porze przygotowują specjalnie dla pań “mających odrobinę benzyny we krwi”, rajd turystyczno-nawigacyjny pn. Wielkopolanki za kółkiem. Rajd ten ma już swoją bogatą historię i długą listę uczestniczek dotychczasowych edycji.

Dokładnie 8 marca, w niedzielę, na Tor Poznań zjadą barwnie udekorowane samochody, a w nich piękne, wyłącznie kobiece załogi – uczestniczki Rajdu. Przed nimi do pokonania dwa odcinki turystyczno-nawigacyjne po okolicznych gminach powiatu poznańskiego. Odcinki, może nie trudne, ale wymagające od załóg skupienia, trochę wiedzy ogólnej i oczywiście tego czego nigdy za wiele – uśmiechu i humoru.

To jest podstawa tej całodziennej imprezy dla Pań i tylko Pań! Panie będą rywalizować nie tylko na trasie rajdu, ale również podczas prób zręcznościowych będą sprawdzać, która ma celniejsze oko, a która pewniejszą rękę. Będą mogły wykazać się zręcznością w symulatorach, poznają sposoby posługiwania się big machinami, a w przerwach… wypełnią testy ze znajomości przepisów drogowych i popatrzą na pokaz technik ratownictwa drogowego.

Całość w oczekiwaniu na wyniki dopełni posiłek rajdowy i część artystyczna. Rajd współfinansowany jest ze środków powiatu poznańskiego. – Nie zabraknie pucharów dla zwyciężczyń, nagród głównych – samochodów z pełnym bakiem na weekend, voucherów na Tor Poznań Track Day, czy też nagród pocieszenia dla uczestniczek Rajdu. Mamy nadzieję, że ta, jak poprzednie edycje imprezy pozostawi uczestniczkom miłe wspomnienia z tak wyjątkowego Dnia Kobiet – zapewniają organizatorzy.

Wielkopolanki za kółkiem 2020 – Regulamin

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 marca 2020