Wielkopolski transport rozwija się (25.05.2023)

eska logo

23 niskoemisyjne autobusy hybrydowe kupi Wielkopolski Transport Regionalny! Będą kosztowały blisko 35 milionów złotych. Pieniądze pochodzą ze składek członków związku oraz dotacji rządowych.
Wielkopolski Transport Regionalny rozwija się! Przetarg na dostawę 23 niskoemisyjnych autobusów hybrydowych rozstrzygnięty. Będą kosztowały blisko 35 milionów złotych. Pieniądze pochodzą ze składek członków związku oraz dotacji rządowych.

– Naszym głównym celem jest walka z wykluczeniem transportowym i tym samym zabezpieczenie możliwości swobodnego przemieszczania się osobom, które nie mają własnego samochodu. Chcemy, by nasi mieszkańcy mieli możliwość dogodnego dotarcia do szkół, pracy czy placówek ochrony zdrowia – mówi starosta poznański, Jan Grabkowski. Wielkopolski Transport Regionalny to największy taki związek w Polsce, ma 32 członków – 25 gmin i 7 powiatów. Kolejne samorządy chcą do niego dołączyć.

– Obsługujemy już ponad 20 % obszaru województwa. To znaczy, że obsługujemy 546 miejscowości, to jest ponad 1,1mln mieszkańców. Swoim zasięgiem oddziałujemy na województwo lubuskie – dodaje. Związek złożył również wniosek na dofinansowanie zakupu 10 autobusów hybrydowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy.​

Radio Eska

Opublikowano: 26 maja 2023