Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Maj 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Worek medali kolarzy na MP

Uczestnicy zawodów w kolarstwie torowym

Rewelacyjnie zaprezentowali się reprezentanci Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne oraz UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik podczas mistrzostw Polski elity w kolarstwie torowym, które odbyły się na welodromie w Pruszkowie. – Nasze zawodniczki i zawodnicy wypadli tam świetnie, zdobywając aż dziewięć medali, po trzy złote, srebrne i brązowe. Kwestię tytułu w sprincie kobiet na 500 metrów rozstrzygnęły między sobą Julita Jagodzińska i Aleksandra Tołomanow. Ostatecznie lepsza była Julita, która sięgnęła po złoto w tej konkurencji, a Ola zajęła drugie miejsce. Ola i Julita zostały też wicemistrzyniami kraju w sprincie drużynowym – czytamy na stronie Tarnovii.

– W roli głównej w Pruszkowie wystąpił jednak Filip Prokopyszyn, który triumfował w wyścigu eliminacyjnym, zwanym też australijskim oraz w madisonie w którym wystartował razem z Danielem Staniszewskim z KS Pogoń Puławy, a w omnium czyli w kolarskim wieloboju zajął drugie miejsce – relacjonuje klubowa strona. Dodajmy, że Filip Prokopyszyn sięgnął też po brązowe medale w wyścigu punktowym oraz w wyścigu na 4 kilometry na dochodzenie. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyli również kolarze Tarnovii w wyścigu drużynowym, którzy wystąpili w składzie: Adrian Mrówka, Jan Łamaszewski, Filip Prokopyszyn i Mateusz Kostański.

Trener Piotr Broński i jego sprinterki, złota Julita Jagodzińska i srebrna Aleksandra Tołomanow

Z medalami z Pruszkowa wrócili także reprezentanci UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik. Trzy z nich zdobyła Nikol Płosaj, która była druga w wyścigu punktowym oraz zajęła trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym. Ta sama zawodniczka była też częścią zespołu, który zdobył brąz w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Oprócz niej barwy Jedynki broniły jeszcze Wiktoria Polak, Karolina Lipiejko, Dominika Bykowska, Natalia Szymczak i Asia Golec. Dwie ostatnie stanęły też na najniższym stopniu w madisonie. Dominika Bykowska natomiast zajęła trzecią lokatę w rywalizacji na 3000 metrów.

Przy okazji mistrzostw Polski elity rozdano również medale w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich. I w tym przypadku ze znakomitej strony zaprezentowali się wychowankowie Jedynki, bo Mateusz Przymusiński oraz Joanna Błaszczak zdobyli po złotym medalu w wyścigach na 500 metrów. Można zatem powiedzieć, że kolarze z powiatu poznańskiego, podopieczni trenerów Piotra Brońskiego z Tarnowa Podgórnego oraz Roberta Taciaka z Kórnika, jak zwykle stanęli na wysokości zadania.

Trener Robert Taciak i jego złoci juniorzy młodsi, Joanna Błaszczak oraz Mateusz Przymusiński 

Zdjęcia: KK Tarnovia Facebook, UKS Jedynka Facebook

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 30 września 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum