MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Gru 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

WOŚP zagra 31 stycznia

Najbliższy finał 29. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przełożony z 10 na 31 stycznia. ma to związek z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd. – Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań – zapewnił Jurek Owsiak na stronie WOŚP.

– Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie – dodał. Hasłem przewodnim najbliższej Orkiestry będzie “Finał z głową”, ponieważ tym razem Fundacja skupi się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

W gminach powiatu poznańskiego także działają sztaby Orkiestry. Tak jest choćby w Mosinie. – Większość naszych działań, w tym zbiórki i licytacje przeniesie się do internetu. Jednakże będą stałe wydarzenia do których nasi mieszkańcy już się przyzwyczaili i bez których nasz finał nie mógłby się odbyć. Zatem już dziś zapraszamy do udziału w biegu “Policz się z cukrzycą” organizowanym przez OSiR Mosina, a amatorów nordic walking do spacerowania z Przyrodobraniem i Sołectwem Krosno – informuje sztab.

Kierowcy mogą wziąć udział w rajdzie samochodowym z Automobilklub Wielkopolska, a pasjonaci starych aut będą mogli podziwiać rzadkie eksponaty na mosińskim rynku. Wyjątkową akcją jest pieczenie 1000 piernikowych serc przez wolontariuszy i sympatyków Jadłodzielni Mosina, do której każdy może się przyłączyć. Nie będzie koncertu w MOK-u, jednakże licytacje gadżetów będą odbywały się on-line w godz. 15.00 – 18.00 oraz na portalu Allegro – informuje sztab WOŚP w Mosinie. Więcej informacji TUTAJ.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 28 grudnia 2020