MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Wystawa “Messenger”

Galeria Sztuki w Mosinie zaprasza na wystawę “Messenger” autorstwa Karoliny Komasy. Jej wernisaż zaplanowano na 13 marca o godz. 17.30. Prece artystki będzie można oglądać do 11 kwietnia. O czym jest wystawa?

– Komunikacja jest istotną cechą wszystkich żywych organizmów. Gwarantuje rozwój i przetrwanie gatunków. Im bardziej skomplikowana, tym bardziej złożonym organizmom odpowiada. Narzędziem realizacji komunikowania jest język a homo sapiens szczyci się ponoć najbardziej skomplikowanymi sekwencjami przekazu, a co za tym idzie możliwością odzwierciedlania najsubtelniejszych, niewypowiadalnych wręcz jego warstw (poezja?). Kruchość tej konstrukcji narażona jest na inercję, na destrukcję znaną już z wieży Babel. Jak utrzymać tę cienką nić utrzymującą nasze słowa i znaki w obszarze sensów i rozpoznawalności, by zachować dar rozumienia siebie i drugiego, by nasycał on naszą wzajemną obecność? – mówi o swoim projekcie artystka.

Karolina Komasa studiowała w latach 1991-98 na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny) na kierunku rzeźba. Dyplom uzyskała w roku 1998 w zakresie rzeźby i w zakresie malarstwa w architekturze. Jest profesorem na macierzystej uczelni, prowadzi II Studyjną Pracownię Rzeźby i Otocznia. W latach 2012-20 pełniła funkcję dziekana Wydziału Rzeźby. Zajmuje się rzeźbą, obiektem, instalacją. Podejmuje refleksję nad kruchością ludzkiej egzystencji, w którą wpisane są m.in.: nieustająca konieczność podejmowania wyborów i związane z nią poczucie niepewności, zagrożenia. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. W latach 2001 i 2009 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

wystawa plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 marca 2021