MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Wystawa na 30-lecie

plakat-Byliśmy-Jesteśmy

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie zaprasza na wystawę zdjęć pt. “Byliśmy – Jesteśmy”, pokazującą kilkanaście miejsc na terenie gminy Suchy Las, sfotografowanych 30 lat temu i dziś. Okazją do stworzenia tej wystawy jest 30-lecie samorządu gminnego przypadające dokładnie 27 maja, bo właśnie tego dnia, w 1990 roku odbyły się pierwsze wybory do rad gmin i miast, a także pierwsze wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

– Jeden z motywów stworzenia naszej wystawy to pokazanie, jak zmieniła się rzeczywistość wokół nas, stąd zestawy fotografii pokazujących te same obiekty, miejsca i ulice kiedyś i dziś. Sięgnęliśmy do archiwum CKiBP i znaleźliśmy papierowe zdjęcia wykonywane na początku lat 90-tych. Zaprosiliśmy do współpracy fotografików uczestniczących w zajęciach naszego Koła Kamery. Autorami większości współczesnych zdjęć są Małgorzata Dawidowska i Piotr Metzler. Zdjęcie z drona wykonał Marcin Wesołowski, autorką fotografii Starego Baru w Chludowie jest Barbara Stachowiak. Kuratorem wystawy “Byliśmy – Jesteśmy” jest fotografik i filmowiec, prowadzący Koło Kamery, Tadeusz Korach – informuje strona CKiBP.

Wystawę, umieszczoną na ścianie budynku Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej od ul. Szkolnej 16, będzie można oglądać od 27 maja do końca czerwca.

plakat-Byliśmy-Jesteśmy

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 maja 2020