MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Wystawa w Klaudynówce

wystawa plakat

Stowarzyszenie Teatralne Legion zaprasza na wystawę Marii Romany Gierczyńskiej pt. “Tradycja… Myśli ważne na ziemi, myśli ważne w niebie”, którą będzie można oglądać w dniach 19-28 czerwca (godz. 10.00-17.00) w oficynie zamkowej Klaudynówka w Kórniku.  – Wierzymy, że Sztuka pomaga człowiekowi lepiej zrozumieć świat, siebie, a pytania o sens naszego życia towarzyszą nam szczególnie w czasach pandemii. Wystawa prac Marii Romany Gierczyńskiej jest plastyczną odpowiedzią na stawiane obecnie pytania: dokąd zmierzamy? – czytamy w zaproszeniu.

– W pracach Marii Romany Gierczyńskiej rzeczywistość widziana na ziemi ma swoje odniesienie w niebie, stąd obecność w jej pracach sacrum i profanum. Byty widzialne i niewidzialne, przechodzi metafizyczny dreszcz… Życie człowieka widzi ona uwikłane w labiryncie losu, pełne wyborów i ich konsekwencji, jako pielgrzymkę do…

Maria Gierczyńska uprawia unikatową rzeźbę w tkaninie. W Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Schola Posnaniensis” uzyskała dyplom w Pracowni Gobelinu i Tkaniny Przestrzennej prof. Urszuli Plewki-Schmidt, gdzie była asystentką do 2006 roku. Ma na koncie wiele wystaw, m.in. ubiegłoroczne w Urzędzie Wojewódzkim oraz Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Teatralnego Legion z Kórnika, twórczyni wielu jego scenografii i kostiumów – informują organizatorzy.

To trzecia już wystawa z cyklu kontynuowanego w historycznym i atmosferycznym miejscu, jakim jest oficyna zamkowa Klaudynówka w Kórniku – po wystawie zdjęć teatralnych Roberta Budy „Teatr na dychę” z okazji 10-lecia Legionu w 2017 roku oraz poplenerowej ogólnopolskiej wystawie malarskiej „Zamek i okolice” z 2019 roku. – Czas pandemii szuka odpowiedzi: dlaczego? Mamy nadzieję, że wystawa ta okaże się drogowskazem w dobrym kierunku – zachęcają organizatorzy.

Autor: Stowarzyszenie Teatralne Legion

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 czerwca 2020