Z wizytą w Hanowerze…

wizyta delegacji powiatu w hanowerze

– Budowanie naszych relacji od ponad 20 lat, i to na różnych poziomach sprawia, że udało się nam przełamać wszelkie stereotypy. Jako wspólnota europejska dziś nadal możemy czerpać z naszych doświadczeń, ale nadal wiele od siebie się uczymy – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański, który wraz z delegacją powiatu poznańskiego wziął udział w uroczystym pożegnaniu Cory Hermenau, I zastępcy prezydenta regionu Hanower. Uroczystość zorganizowana w siedzibie regionu była nie tyko okazją do podsumowania kilkuletniej pracy pani wiceprezydent, ale również do snucia planów na przyszłość.

– Odchodząc na emeryturę na pewno będę miała dużo więcej czasu na działalność społeczną i dokończenie remontu domu – mówiła podczas pożegnania Cora Hermenau, która bardzo chętnie przyjęła od starosty poznańskiego zaproszenie do naszego powiatu. – To doskonała okazja, aby pokazać mężowi tyle wspaniałych miejsc – dodała. Przypomnijmy, że Cora Hermenau pełniła funkcję generalnego przedstawiciela prezydenta regionu od 2018 roku. Wcześniej była szefem departamentu ds. zdrowia publicznego, bezpieczeństwa, IT i spraw UE w regionie Hanower. Przez siedem lat sprawowała też funkcję sekretarza w ministerstwie finansów Dolnej Saksonii, a także pracowała jako prawnik.

Podczas wizyty delegacji powiatu poznańskiego odbyło się spotkanie, podczas którego Jan Grabkowski, starosta poznański i Stefan Krach, prezydent regionu Hanower, dyskutowali na temat nawiązania współpracy Hanoweru z Ukrainą. – Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć taką możliwość. Dzięki współpracy z rejonem obuchowskim możemy zorganizować trójstronne spotkanie w Hanowerze – mówił Jan Grabkowski. – Warto podkreślić, że partnerzy z Niemiec zaraz po wybuchu wojny odpowiedzieli na nasz apel pomocy rzeczowej dla Ukraińców. Dzięki temu kilka ton darów z Hanoweru trafiło do uchodźców mieszkających na terenie powiatu poznańskiego – dodał.

Zdjęcia: Powiat Poznański

Opublikowano: 24 stycznia 2023