MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< lis 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Zaduszki z Bukartykiem

plakat

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie zaprasza na “8. Kleszczewskie Zaduszki z Kulturą”. W tym roku gwiazdą imprezy będzie Piotr Bukartyk, znany choćby z co piątkowych występów na żywo w Radiu Nowy Świata, w którym jest gościem Wojciecha Manna. Artysta, który ma na swoim koncie kilka znakomitych i świetnie przyjętych przez fanów płyt, a także pisze teksty wielu znanym polskim artystom, pojawi się na scenie wraz z zespołem Ajagore.

Koncert tego “naczelnego kontestatora” jak opisują go organizatorzy, zaplanowano na 25 listopada, na godz. 19.00. – W programie trwającego niemal dwie godziny występu, słuchacz zderzy się z niezwykle trafną diagnozą otaczającej nas rzeczywistości. Poruszające teksty, z których autor znany jest od lat, zostały okraszone niezwykle ciekawymi aranżacjami przygotowanymi przez muzyków supergrupy Ajagore, którzy w swojej muzycznej wędrówce towarzyszą między innymi Grażynie Łobaszewskiej czy Stanisławowi Soyce – informują organizatorzy. Bilety w cenie 50 zł do nabycia online lub w siedzibie GOKiS.

Dzień później, 26 listopada odbędzie się wieczór pełen opowieści, podzielony na dwie części – dla dzieci oraz dla dorosłych i młodzieży. Dla tych pierwszych przygotowano opowiadanie pt. “Przygody Amelii” na podstawie autorskiej baśni Mirelli Gliwińskiej. – Jej bohaterką jest krótkowzroczna wrona Amelia. Pewnego razu spotyka pszczołę, która opowiada jej o krainie, w której można spełnić swoje najskrytsze marzenia, ale żeby móc znaleźć tę krainę, trzeba przejść wiele prób i zdobyć klucze do wrót wejściowych… – czytamy na stronie GOKiS.

Drugą baśń, którą opowiadać będzie również Mirella Gliwińska, nosi tytuł “Błękitna róża” i jest skierowana do starszej publiczności.  – O czym jest ta historia? O potrzebie miłości i trudnym do niej dochodzeniu. O mądrości i odwadze. O szczęściu i poświęceniu. O okrucieństwie i egoizmie. O kobietach, mężczyznach, bestiach i poczwarach. O uczuciach, powinnościach i woli. O pragnieniach i odwadze. O działaniu. I o czymś jeszcze… – informują organizatorzy. Początek pierwszej części o godz. 17.00, a drugiej – o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona.

W ramach “8. Kleszczewskich Zaduszek z Kulturą”, co już jest tradycją, odbędzie się również “Masaż dźwiękiem mis tybetańskich”, który zaplanowano na 28 listopada o godz. 19.00. – Zapraszamy na wyjątkowy seans muzyczny, będący formą relaksacyjnego koncertu, masażu dźwiękiem mis tybetańskich i instrumentów etnicznych.
Uwaga – wskazana jest pozycja leżąca. Prosimy zatem uczestników o zabranie własnej karimaty i okrycia – informują organizatorzy. I w tym przypadku wstęp bezpłatny, choć ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na temat imprezy na stronie GOKiS.

plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 listopada 2022