MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< maj 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Zasadzili dąb na jubileusz

jubileusz spóldzielni w koziegłowach

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia. Z tej okazji w parku na Osiedlu Leśnym posadzony został okolicznościowy dąb.

– Wszystko zaczęło się w 1982 roku, kiedy to zarejestrowaliśmy Spółdzielnię i przejęliśmy budynki na Karolinie i w Murowanej Goślinie. Później powstawały, kolejne bloki i osiedla. I to nie tylko w Koziegłowach. Obecnie zarządzamy terenem wielkości 50 tysięcy metrów kwadratowych. Mamy 4,5 tysiąca mieszkań, w których mieszka kilkanaście tysięcy ludzi. W skali kraju jesteśmy Spółdzielnią Mieszkaniową średniej wielkości, ale jedną z nielicznych, które się cały czas rozwijają i cały czas budują nowe bloki. Za to zresztą regularnie otrzymujemy nagrody i wyróżnienia – mówił podczas uroczystości prezes Ryszard Jaroniec.

Słowa o rozwoju potwierdził obecny w Koziegłowach wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński. – W powiecie poznańskim nie ma Spółdzielni, która by w tak dużym zakresie inwestowała. Ja sam mam do tego miejsca bardzo duży sentyment, bo przez długi czas tutaj mieszkałem. Zawsze też chętnie tutaj wracam. Nawet jadąc do Czerwonaka czy Murowanej Gośliny staram się jechać drogą przy tym osiedlu – stwierdził wicestarosta, który m.in. w towarzystwie wójta gminy Czerwonak, Marcina Wojtkowiaka oraz wspomnianego prezes wkopali w miejscowym parku pamiątkowy dąb. – To świetny pomysł, bo przez lata będzie on przypominał mieszkańcom o tym jubileuszu – dodał Tomasz Łubiński.

Dodajmy, że w ramach Spółdzielni Mieszkaniowej im. 23 Lutego działa m.in. klub Karolinka, obejmujący swoją działalnością osiedlowy klub seniora oraz sekcję modelarską. Ich celem jest integracja oraz rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych, a także upowszechnianie imprez o charakterze masowym. A tych imprez każdego roku organizowanych jest ok. dwudziestu. W Koziegłowach działa także Klub Sportowy Karolinka, w którym w piłkę nożną gra ok. 70 chłopców w wieku od 8 do 12 lat. – W tej działalności nastawiamy się głównie na aspekt wychowawczy, co przynosi również wymierne efekty sportowe – zapewniają w Spółdzielni.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 maja 2022