MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Zima z questami

Logo akcji questowej Na tropie skarbów

Zbliżają się ferie, pogoda sprzyja spacerom, a każdy mieszkaniec powiatu poznańskiego może zostać poszukiwaczem skarbów. Kontynuujemy wobec tego naszą turystyczną zabawę  – „Na tropie skarbów”. Na najbardziej wytrwałych detektywów czekają wspaniała zabawa i upominki.

Gra terenowa czyli  quest to nic innego, jak połączenie turystyki z zagadkami, które mogą być doskonałym sposobem zwiedzania urokliwych miejsc. Zasady są proste. Należy poszukać ukrytego na terenie powiatu symbolicznego skarbu – pieczęci. Drogę wskazują zadania i zagadki umieszczone na ulotkach questowych z rymowanymi podpowiedziami i specjalną mapą. – Gry terenowe są sympatycznym sposobem promocji naszego powiatu, prezentują jego dziedzictwo, kulturę, przyrodę także historię. Są atrakcyjne, gwarantują dobrą zabawę i stanowią świetną formę edukacji, ale i spędzenia wolnego czasu, szczególnie w zbliżające się wakacje– zachęca Jan Grabkowski, starosta poznański.

Na uczestników powiatowych questów czekają atrakcyjne upominki

Zadaniem uczestników akcji „Na tropie skarbów” jest przejście sześciu dowolnych tras questów na terenie powiatu poznańskiego (z wyłączeniem Poznania). Potwierdzeniem przejścia trasy jest odcisk pieczęci na ulotce questowej oraz na specjalnej Karcie Przygody. Można je otrzymać na stoisku powiatu poznańskiego podczas imprez plenerowych, w punktach informacji turystycznej w Poznaniu, Mosinie, Pobiedziskach lub Puszczykowie. Zarówno karty  questów, jak i Karty Przygody dostępne są także do wydruku na stronie www.powiat.poznan.pl/natropieskarbow oraz www.regionwielkopolska.pl/questy.

Po zebraniu sześciu pieczęci zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Poznaniu lub do wyżej wymienionych punktów informacji turystycznej po odbiór specjalnego upominku od TRAMPka i TeniSówki – maskotek powiatu poznańskiego.

Na uczestników powiatowych questów czekają m.in. powiatowe skarpetki

Akcję „Na tropie skarbów” organizują powiat poznański i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Kolejami Wielkopolskimi. Wobec zbliżających się ferii zimowych, dodatkowe upominki dla pierwszych dziesięciu odkrywców którzy dostarczą 5 ulotek z questowymi rozwiązaniami przygotuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. – Jednocześnie przypominamy, że każda osoba która dostarczy do nas rozwiązane gry terenowe otrzyma odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy Odznaka Odkrywców Tajemnic. Złota przewidziana jest dla tych najbardziej wytrwałych – pogromców 12 questów, srebrna dla zdobywców 8 pieczęci i brązowa za rozwiązanie 5 wielkopolskich zagadek terenowych – kończy Aleksandra Warczyńska z WBPiCAK.

Kontakt:
Piotr Basiński, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, tel. 883 600 025, p.basinski@plot.poznan.pl
Natalia Siejek, powiat poznański, tel. 61 222 89 86, natalia.siejek@powiat.poznan.pl

Więcej informacji:

www.powiat.poznan.pl/natropieskarbow

www.regionwielkopolska.pl/questy

 

 

 

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 24 stycznia 2020