MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< sie 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Zimowe ferie w powiecie

plakat

17 stycznia w Wielkopolsce rozpoczynają się dwutygodniowe ferie dla dzieci i młodzieży. Zarówno uczniowie jak i ich rodzice na pewno już na nie z niecierpliwością czekają, ale trzeba pamiętać, że cały czas musimy się mierzyć się obostrzeniami, wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej panującej w naszym kraju. A ta, jak zapowiadają medycy, w najbliższych dniach ma ulec znacznemu pogorszeniu. Jak zatem ciekawie zagospodarować najbliższe dni? Można to zrobić choćby z powiatem poznańskim. Nasze propozycje są skierowane przede wszystkim dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas w plenerze.

– Dla takich osób przygotowaliśmy choćby cykl niedzielnych przewodników: Przewodnik niedzielnego rowerzysty, Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów, Przewodnik niedzielnego tropiciela oraz Przewodnik niedzielnego biegacza.

przewodnik na każdy dzień

zima

Prezentujemy w nich kolejno: piętnaście tras rowerowych, z którymi poradzą sobie zarówno początkujący jak i rodziny z dziećmi, siedemnaście legend, które mogą stać się pretekstem do wyjścia z domu i spojrzenia na okolicę z nieco innej perspektywy, piętnaście różnorodnych ścieżek poznawczych, które warto odkryć o każdej porze roku, a także spis tras będących lekturą obowiązkową dla piechurów, biegaczy czy też amatorów nordic walkingu – wylicza Anna Jaworska z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. – Dla tych, którzy lubią odkrywać swoją najbliższą okolicę przygotowaliśmy także Przewodnik na każdy dzień tygodnia – dodaje. 

przewodnik na każdy dzień

Mamy też zabawę dla miłośników gier terenowych. Ich zadaniem jest przejście sześciu dowolnych questów w powiecie poznańskim i znalezienie znajdującego się tam skarbu. Jest nim specjalna pieczęć, której odcisk należy umieścić na Karcie Przygody. – „Na tropie skarbów z TRAMPKiem i TeniSówką”, bo tak nazywa się nasza zabawa, to niezwykle ciekawa forma poznawania otaczającego nas świata. Rodzaj gry, gdzie wierszowane zagadki i mapa prowadzą określonym szlakiem, jednocześnie opowiadając o ciekawych historiach, ludziach i wydarzeniach związanych z tym miejscem – opowiada Natalia Siejek z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej. – Do tej formy spędzania wolnego czasu zapraszamy zarówno najmłodszych, jak i całe rodziny czy też grupy przyjaciół – dodaje.

    quest  

Przewodniki i questy to nie jedyne nasze propozycje na nadchodzące ferie zimowe. Dla tych, którzy lubią zwiedzać swoją okolicę przygotowaliśmy też zabawę pod nazwą „Śladami Podróżników dookoła Poznania”. – To projekt zachęcający do poznania wybranych miejsc w powiecie poznańskim związanych z wielkimi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem oraz Marianem Żelazkiem. Wszyscy oni poświęcili część swojego życia na dalekie podróże, z których przywieźli fascynujące eksponaty, które my dzisiaj możemy podziwiać w Kórniku, Rogalinie, Puszczykowie, Chludowie i Uzarzewie – mówi Agata Mazurkiewicz z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej. – Paszport nie ma daty ważności, a wycieczki można odbywać w dogodnym dla siebie czasie – dodaje.

paszport podróżników z pieczęcią  

Na odkrywców, którzy dotrą do wszystkich wskazanych w paszporcie obiektów w Starostwie Powiatowym w Poznaniu czekają upominki.

zdjęcie poglądowe upominków(poglądowe zdjęcie upominków)

Podobnie jest w przypadku tych, którzy przejdą zaproponowane przez nas questy. Po odbiór tych upominków zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Poznaniu, choć ze względu na panująca sytuację epidemiologiczną prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 61 2228-975, 61 8410-788. Jak zatem widać nadchodzące ferie mogą być całkiem interesujące. Wszystkie nasze propozycje na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu zebraliśmy TUTAJ. Zachęcamy również do odwiedzenia zakładki “Turystyka i rekreacja”, gdzie można znaleźć wiele informacji, które na pewno się przydadzą przy planowaniu wspólnych, rodzinnych wypadów po powiecie poznańskim.


Warto też zaglądać na strony gmin, gdzie znajdują się aktualne informacje na temat wydarzeń zaplanowanych na okres ferii (część z nich może bowiem ulec zmianie).

BUK

plakatplakat

CZERWONAK

plakatplakat

Gminny Ośrodek Kultury Sokół w Czerwonaku zaprasza na zajęcia organizowane podczas ferii zimowych. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 10:00 do 13:30 w GOK Sokół oraz filiach. Warsztaty są skierowane dla dzieci i młodzieży od 7 do 13 roku życia i łączą w sobie zajęcia plastyczne oraz ruchowo-sportowe. Koszt zajęć to 60zł za osobę. Honorowana jest Czerwonacka Karta Dużej Rodziny. Zapisy pod adresem sekretariat@gok-sokol.pl oraz na numer 61 652 60 30. Nie można zapisać dziecka na pojedyncze dni. Ilość miejsc jest ograniczona.

Do Klubu Jutrzenka w Kicinie organizatorzy zapraszają od 17 do 21 stycznia natomiast do GOK Sokół od 24 do 28 stycznia. Uczestnikom zaproponowane zostaną warsztaty malarsko – rysunkowe podczas, których poznają malarstwo abstrakcyjne, nauczą malować się nie tylko pędzlem i nie tylko farbą, ale stworzą niesamowite, zabawne “o rety autoportrety”. Nie zabraknie także nieco bardziej realistycznych ilustracji, które zostaną stworzone za pomocą kropek w paski. Będzie można także porozmawiać o malarstwie, wybierać się na spacer pełen inspiracji, poćwiczyć kompozycje, czy nauczyć się kadrować. Ale to tylko część przygotowanych atrakcji. Przez pięć dni będzie można także ćwiczyć wyobraźnię i rozwijać swoją kreatywność, a przede wszystkim świetnie się bawić. A po zajęciach artystycznych poruszać się i wyzwolić swoją energię w bloku ruchowo-sportowym.

Do Klubu Kogucik organizatorzy zapraszają w dniach od 17 do 21 stycznia na ferie z animacją poklatkową. Jest to propozycja dla dzieci, które lubią bawić się zarówno plastyką i kolorem, jak i obrazami. Na warsztatach stworzą własną bajkę – opowieść, którą następnie wprawiona zostanie w ruch. Prowadząca warsztaty wprowadzi dzieci w świat animacji (niekoniecznie komputerowej) i pokaże, iż filmy można nie tylko oglądać, ale i samodzielnie tworzyć. Wymagania sprzętowe: telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją stop motion studio (bezpłatna wersja). Także tutaj po artystycznych wyzwaniach będzie można zrelaksować się w bloku ruchowo-sportowym.

DOPIEWO

plakat

KLESZCZEWO

plakat plakat plakat plakat

KOMORNIKI

plakat

KÓRNIK

plakat

MUROWANA GOŚLINA

plakatplakat

POBIEDZISKA

plakat plakat plakat plakat plakat

ROKIETNICA

plakat plakat plakat plakat

STĘSZEW

plakat

SWARZĘDZ

plakat plakat
Termin półkolonii w Ośrodku Kultury w Swarzędzu przypada na okres od 17 – 28 stycznia 2022 r. Półkolonie zimowe odbędą się w dwóch turnusach – turnus I: 17 – 21 stycznia 2022, turnus II: 24 – 28 stycznia 2022. W programie m.in.: warsztaty kreatywne, escape room, seans filmowy, przedstawienie teatralne czy balik karnawałowy. Godziny turnusów: 9:00 – 15:00. Odpłatność za turnus wynosi: 300,00 zł. Przedział wiekowy dzieci: 6 – 10 lat
Zapisy pod nr telefonu (61) 65 10 219. Liczba miejsc ograniczona.

plakat

Półkolonie zimowe w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji organizowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Jeden turnus trwa pięć dni, podczas których dzieci spędzają czas aktywnie ze swoimi rówieśnikami. W harmonogramie: gry drużynowe w hali SCSiR, jazda na łyżwach, zabawa w świetlicy (rysowanie, malowanie, gry planszowe, tenis stołowy itp.), wyjazd do kina, ścianka wspinaczkowa oraz codzienną zabawa w basenie.

Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30 tylko telefonicznie pod nr tel. 61 65 09 520. Turnus I – od 17.01 do 21.01, turnus II – od 24.01 do 28.01. Koszt 450 zł za jeden turnus (z wyżywieniem: woda butelkowana niegazowana, II śniadanie i obiad). Dzieci przynoszą ze sobą łyżwy, strój sportowy, strój na basen. W przypadku gdy dziecko nie posiada łyżew organizatorzy udostępnią swoje.

SUCHY LAS

plakat

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na artystyczno-taneczne półkolonie. Terminy: 17.01 – 21.01.2022 oraz 24.01 – 28.01.2022. Podczas każdego turnusu wspólnie z uczestnikami półkolonii stworzone zostanie muzyczno-taneczne widowisko, które w piątek zaprezentowane będzie rodzicom na scenie CKiBP. – Proponujemy codzienne zajęcia taneczno-ruchowe z elementami akrobatyki wraz zajęciami umuzykalniającymi i plastycznymi, podczas których uczestnicy wykonają elementy scenografii i strojów do widowiska „Zimowa Improwizacja” – zapewniają organizatorzy.

Liczba miejsc ograniczona. Realizacja programu półkolonii uwzględnia możliwość prowadzenia zajęć w dwóch, maksymalnie podgrupach, ze względu na zachowanie bezpieczeństwa związanego z COVID-19. Koszt: 550 zł za osobę / obowiązuje zniżka 50% na sucholeską kartę dużej rodziny. Wybór konkretnych zajęć artystycznych jest uzależniony od grupy wiekowe, zainteresowań i preferencji uczestników oraz potrzeb scenograficznych.

TARNOWO PODGÓRNE

plakatplakat

Gmina Tarnowo Podgórne wraz z Ośrodkiem Kultury i Sportu po raz szósty zaprasza na dmuchańce, które zagoszczą w pierwszym tygodniu ferii 2022 w halach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne. 17 i 18 stycznia miejscem zabaw będzie hala OSiR w Tarnowie Podgórnym (ul. Nowa 15), a 19 i 20 stycznia hala OSiR w Przeźmierowie (ul. Kościelna 46/48). Od poniedziałku do czwartku dzieci w wieku od 2 do 12 lat będą mogły bezpłatnie bawić się na dmuchańcach w godz. 12:00 – 19:00. Na miejscu będzie możliwość kupienia waty cukrowej, popcornu, soków itp. Prosimy pamiętać o zabraniu obuwia na zmianę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w halach będzie mogło przebywać maksymalnie 30 proc. obłożenia obiektu.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 stycznia 2022