TEst

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Zlot Talentów po raz ósmy

plakat zlot talentów

Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego pn. „Zlot Talentów” na stałe zagościł już w kalendarzu imprez. W tym roku odbędzie się jego ósma edycja. – Celem imprezy jest integracja środowiska, a także pokazanie, że wśród osób z niepełnosprawnościami nie brakuje ludzi wyjątkowo uzdolnionych – mówi Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, jeden z głównych organizatorów imprezy.

Finał tegorocznego „Zlotu Talentów” planowany jest na 23 października w hali widowiskowo-sportowej w Mosinie, w godz. 10.00 – 14.30. – Podczas uroczystości artyści zaprezentują swoje uzdolnienia w następujących dziedzinach sztuki: plastycznej, fotograficznej, filmowej, muzycznej i teatralnej. Na laureatów czekać będą nagrody rzeczowe. Spośród wszystkich uczestników Przeglądu wyłoniony zostanie „Talent Roku 2020”, który otrzyma nagrodę indywidualną – dodaje.

Kto może wziąć udział w imprezie? – Uczestnictwo w „Zlocie Talentów” mogą zgłaszać osoby indywidualne, placówki i organizacje. Prace plastyczne i fotograficzne zgłaszane do konkursów muszą być wyłącznie dziełami indywidualnymi. „Teledysk”, „Mała forma teatralna” oraz „Prezentacje wokalne” mogą być pracami zespołowymi – przypomina Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, który jest bezpośrednim realizatorem imprezy.

Dodajmy, że zgłaszane prace i utwory muszą być dziełami oryginalnymi, do których pełne i wyłączne prawa autorskie przysługują uczestnikowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, nie naruszają praw osób trzecich, a także nie były dotychczas publicznie prezentowane. Projekt finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego, a organizatorem zadania pozostaje Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”.

Dodatkowe informacje pod nr tel. 61 819 44 46, 507 117 248 lub mailem: maltadom@wp.pl. Poniżej wszystkie wymagane załączniki.

1. ZLOT TALENTÓW 2020 INFORMACJE
2. ZAPROSZENIE ZLOT TALENTÓW 2020