MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Złoty Słowik w Konarzewie

złoty słowik w konarzewie

W Konarzewie odbyła się XVIII edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik”. W imprezie udział wzięło 23 wykonawców z siedemnastu placówek z powiatu poznańskiego, a także po jednej z Kwilcza i Poznania. – Cieszymy się, że tylu wykonawców do nas przyjeżdża, bo to pokazuje, że ta impreza ma już swoją markę. W sumie na sali mieliśmy około dwustu osób. W tym gronie byli także terapeuci oraz rodzice uczestników imprezy – mówi Bogdan Maćkowiak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Promyk z Komornik, które tradycyjnie zorganizowało imprezę.

Tak jak w poprzednich latach poziom Przeglądu oceniono bardzo wysoko. – Wykonawcy, którzy stają na scenie specjalnie się do tego występu przygotowują. Oczywiście pod okiem terapeutów. Przykładamy wagę do tego, aby co roku repertuar był inny, a piosenki nie powtarzały się. I to się udaje – dodał prezes. „Złotego Słowika”, tak jak w poprzednich latach, wsparł powiat poznański. – Już od osiemnastu lat powiat dofinansowuje to wydarzenie i na pewno nie przestanie tego robić. Bo po pierwsze, to bardzo udana impreza, a po drugie wszyscy tutaj się świetnie bawią – stwierdził Tomasz Woźnica, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. 

– Poza tym poziom Przeglądu z roku na rok się podnosi. Są coraz ciekawsi wykonawcy i coraz lepsze utwory można usłyszeć. Nie można też zapominać, że muzyka łączy. I tutaj to doskonale widać, ponieważ widownia żywiołowo reaguje na to, co się dzieje na scenie. Wszyscy śpiewają i oklaskują kolejnych wykonawców – dodał. Na tej widowni zasiadł m.in. Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, który wcześniej wraz z Bogdanem Maćkowiakiem otworzył imprezę. 

Zdjęcia: Mikołaj Drygas

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 17 listopada 2023